Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
08/02/2017 - 11:10

Już 7 książek w konkursie o nagrodę im. ks. Kumora

Przybywa zgłoszeń do konkursu literackiego o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, organizowanego po raz piąty przez Fundację Sądecką i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin".

Przypominamy, że konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: "książka o Sądecczyźnie i "sądecki autor". Chodzi o publikacje wydane w 2016 roku.   

Do wtorku zgłoszono siedem książek i sześciu autorów. Wśród zaproponowanych do nagrody książek są wydawnictwa historyczne, zbiorek poezji i opowiadań dla dzieci, album i opasła, dwutomowa książka o charakterze encyklopedycznym. Więcej nie możemy zdradzić.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w przyszły czwartek, 16 lutego (formularz zgłoszeniowy i regulamin do pobrania w zakładce obok). Następnie wszystkie książki i autorów zaprezentujemy w naszym portalu i nasi Czytelnicy wskażą swoje typy. Ostateczny werdykt wyda kapituła, której przewodniczy Mariola Berdychowska, pomysłodawca konkursu.   

Na zwycięzców konkursu czekają: pamiątkowa statuetka oraz po 5 tys. zł.  Laureatów V konkursu o Nagrodę im. ks. Prof. Bolesława Kumora poznamy 26 lutego podczas gali w "MCK "Sokół".

**
Konkurs pomimo krótkiego stażu cieszy się już zasłużonym prestiżem. Dość powiedzieć, że wśród jego dotychczasowych laureatów są tacy sądeccy lub związani z Sądecczyzną tytani pióra jak:
 

Bolesław Faron, Feliks Kiryk, Antoni Kroh, Jerzy Giza, Zenon Szewczyk, Wojciech Kudyba czy Wanda Łomnicka - Dulak.  

Kto dołączy do tego zacnego grona - przekonamy się już niebawem.
(s) , fot. JB
Na zdjęciu: Mariola Berdychowska z ubiegłorocznymi laureatami - Jerzym Gizą (z lewej) i prof. Bolesławem FaronemDziękujemy za przesłanie błędu