Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
29/11/2019 - 10:50

Iza Szafrańska zaśpiewa dla chorej dwulatki Róży Dąbrowskiej w Starym Sączu

Trwa zbiórka pieniędzy na operację 2-letniej Róży Dąbrowskiej. Potrzebne jest 400 tysięcy a stawka jest wysoka, bo zaplanowany na styczeń zabieg ma uchronić dziecko przed amputacją nóżki. Do akcji włącza się po Nowym Sączu i gminie Chełmiec również Stary Sącz gdzie dla dziewczynki wystąpi Izabela Szafrańska.


Już w niedzielę, 1 grudnia starosądecka fundacja „Będzie dobrze” organizuje na rzecz dziewczynki koncert charytatywny w kinie Sokół właśnie w Starym Sączu. Wstęp: datki do puszki. W programie jest występ Izabeli Szafrańskiej, pokaz mody, konkursy, występy i atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Iza Szafrańska w 2018 roku doszła do półfinału programu The Voice of Poland. Wśród jej licznych osiągnięć można wymienić  I miejsce podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2015 roku, I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku w 2016 roku oraz I miejsce w Ogólnopolskim Spotkaniu Zamkowym „Śpiewajmy Poezji”, który odbył się w Olsztynie w 2017 roku.

Zobacz też: Ponad 100 wykonawców grało FOLKowo dla Róży Dąbrowskiej!

W 2015 roku otrzymała nagrodę starosty w uznaniu szczególnych zasług na rzecz upowszechniania muzyki. Jest też  laureatką nagrody dr Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym. Izabela Szafrańska była również stypendystką Funduszu Stypendialnego im. J. i St. Potoczków. W zeszłym roku była również nominowana w plebiscycie Sądeczanin Roku organizowanego przez SKT "Sądeczanin", Fundację Sądecką i portal oraz miesięcznik Sądeczanin.

Komitet Społeczny „Róża” cały czas prowadzi też zbiórkę nakrętek na rzecz dwulatki. W tekście  Akcja dla Róży trwa! Po evencie będzie koncert i zbieramy nakrętki! znajdziecie listę miejsc – choć wiemy, że jest ich już o wiele, wiele więcej, bo część akcji prowadzona jest spontanicznie – gdzie możecie je oddać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Komitet Społeczny „Róża” i archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu