Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
06/10/2017 - 07:45

Ile miasto płaci za swój punkt kasowy w Trzech Koronach?

Jaki jest koszt utrzymania punktu informacyjno – kasowego Urzędu Miasta w Trzech Koronach? Czy zainteresowanie mieszkańców uzasadnia te wydatki?

Zacznijmy od statystyk. W okresie od 8 maja do 31 lipca 2017 roku przyjęto tu 263 wpłaty a obsłużono około 507 osób. W przeliczeniu na dni robocze - 3,6 opłaty i niespełna siedmiu petentów.

Zobacz też: 3,6 wpłaty i 6,9 osób - tyle dziennie przyjmuje Punkt Urzędu Miasta w Trzech Koronach. Czy jest sens go utrzymywać?

Radny Mieczysław Kaczwiński, na którego prośbę sporządzono powyższe zestawienie  z miejsca wyraził sceptycyzm – czy przy tak niewielkim zainteresowaniu mieszkańców miasto nie dokłada do biznesu? Ciekawość radnego była tym większa, że miasto nie podało żadnych informacji na temat kosztów utrzymania punktu.

Radny zapytał o nie na ostatniej sesji. Odpowiedzi dostarczył sam prezydent Ryszard Nowak. Wyliczył, że czynsz za najem pomieszczenia o powierzchni 31,9 metra kwadratowego miesięcznie wynosi 1 tys. zł netto, za media miasto ok. płaci 500 zł netto. Za obsługę alarmu – 49,20 zł, za telefon -55,35 zł, za sprzątanie – 136,95 zł,  za łącze internetowe 490, 77 miesięcznie.

Zobacz też: Stary Sącz: już od 3 lipca podatki i opłaty „śmieciowe” opłacisz kartą i telefonem!

A co z kosztami pracowniczymi? – Punkt jest obsługiwany przez dotychczasowych pracowników Urzędu naprzemienne – podkreśla prezydent, co oznacza, że punkt w Trzech Koronach nikogo dodatkowo nie zatrudnia.

Oznacza to, że za utrzymanie punktu informacyjno – kasowego w galerii miasto płaci ok. 2 tys. 232 zł miesięcznie. Idąc dalej roczny koszt wyniesie ok. 26 tys. 784 zł.

A jaka jest wasza opinia w sprawie? Czy w świetle powyższych statystyk i kwot dalsze funkcjonowanie punktu jest uzasadnione?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / UM w NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)