Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
24/08/2017 - 12:50

3,6 wpłaty i 6,9 osób - tyle dziennie przyjmuje Punkt Urzędu Miasta w Trzech Koronach. Czy jest sens go utrzymywać?

Na ostatniej sesji radny Mieczysław Kaczwiński dopytywał o powodzenie otwartego 8 maja Punktu Informacyjno-Kasowego Urzędu Miasta w galerii Trzy Korony. Statystyki przyjmowanych tu opłat i obsłużonych petentów nie są imponujące.

- W okresie od 8 maja do 31 lipca 2017 roku przyjęto 263 wpłaty w punkcie kasowym, w tym z tytułu podatków: - 118, opłat za usuwanie odpadów: - 92, dochodów miasta – 32, Skarbu Państwa – 8, opłaty skarbowej -14. Ponadto w tym okresie na stanowisku informacyjnym obsłużono około 507 osób – informuje w odpowiedzi na interpelacje radnego Mieczysława Kaczwińskiego wiceprezydent Jerzy Gwiżdż.

Zobacz też: Urząd Miasta zagościł w Trzech Koronach na dobre

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 - 20, a w soboty od 10 do 18. Działa na poziomie "-2" galerii Trzy Korony, na terenie marketu E.Leclerc, obok poczty.

Otwarto go 8 maja, czyli do 31 lipca urzędnicy przepracowali w nim 73 dni, co oznacza, dziennie przyjęto tu 3,6 opłat i obsłużono 6,9 osób. Czy te średnie uzasadniają zatrudnienie dodatkowych osób?

Zobacz też: Stary Sącz: już od 3 lipca podatki i opłaty „śmieciowe” opłacisz kartą i telefonem!

- Na pewno jest jedna osoba na kasie, jedna do obsługi a jeśli punkt działa od godziny ósmej do dziewiętnastej, to muszą tam pracować w sumie cztery osoby. W świetle tych statystyk to dla mnie bezsens – komentuje Kaczwiński.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? A może sądeczanie – choć w naszej sondzie po otwarciu korzystanie z punktu zadeklarowało 60 procent z 664 Czytelników – jeszcze nie przyzwyczaili się do tego miejsca?

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu