Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
10/08/2020 - 11:25

Gorlice: paraliż prac rady powiatu. Mieszkańcy stracą jedyną całodobową aptekę?

Niedawno otrzymaliśmy od naszych czytelników sygnał dotyczący pozostawiającej wiele do życzenia pracy rady powiatu gorlickiego. Od kilku tygodni posiedzenia nie są zwoływane, ponieważ trwa przerwa w obradach. Przestój uniemożliwia podjęcie wielu kluczowych dla mieszkańców uchwał, między innymi dotyczących wypłaty stypendium dla szczególnie uzdolnionych uczniów oraz dalszego istnienia jedynej całodobowej apteki w powiecie.

Podczas majowej sesji rady powiatu złożono wniosek formalny o odwołanie przewodniczącego rady Mirosława Waląga, który ogłosił przedłużającą się w nieskończoność przerwę. Radni mają związane ręce – przestój trwa już 9 tydzień, nie mogą podejmować uchwał ani debatować nad raportem o stanie powiatu gorlickiego.

Niepodjęcie przez radę w pierwszej dekadzie sierpnia między innymi uchwały dotyczącej zasad przyznawania stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom będzie skutkować bezpowrotnym pozbawieniem młodych ludzi gratyfikacji. Natomiast brak zgody rady w przedmiocie dzierżawy pomieszczeń szpitalnych spowoduje likwidację jedynej całodobowej apteki w powiecie, która działa przez 7 dni w tygodniu.

Czytaj też: Przeterminowane leki przynieś do apteki

Rada nie będzie miała również możliwości wypowiedzenia się w przedmiocie raportu o stanie powiatu, co stanowi kolejny niedopełniony obowiązek organu stanowiącego i kontrolnego samorządu. Kiedy przewodniczący wznowi obrady? Czy radni będą mogli podjąć kluczowe dla powiatu uchwały? Do sprawy wrócimy.

[email protected], fot. archiwum SądeczaninaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe