Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/08/2020 - 12:00

Gdzie wyrzucić stare graty? W Gródku już niedługo będzie zbiórka

Mieszkańcy pozbywają się mebli, sprzętów RTV AGD i innych odpadów niebezpiecznych. Pozostawiając je na tzw. dzikich wysypiskach łamią przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wójt Gródka nad Dunajcem apeluje o cierpliwość. Za kilka dni odbędzie się wielka zbiórka.

Budowa czy remont domu bądź mieszkania zawsze wiąże się z powstawaniem niemałej ilości śmieci. Większości z nich nie można niestety wyrzucić do ogólnodostępnego kontenera. Mieszkańcy gmin często pozbywają się odpadów pozostawiając je przy drogach, na poboczach albo w zaroślach, na dzikich wysypiskach śmieci. Nieestetyczny bałagan niekorzystnie wpływa na środowisko, krocie kosztuje także jego likwidacja.

Nie wszyscy mogą czekać na pozbycie się mebli i sprzętu RTV AGD w wyznaczonych terminach – jedni nie mają możliwości przechowania starej wersalki lub telewizora do czasu zorganizowania zbiórki na terenie gminy, inni nie mogą czekać z nagłym remontem albo kupnem nowego wyposażenia.

Czytaj też: Koniec porzucania śmieci przy drogach. Nadchodzi nowy sposób zbierania odpadów

Mimo to wójt gminy Gródek nad Dunajcem apeluje o cierpliwość. Już za kilka dni, w sobotę 22 sierpnia w sołectwach Podole-Górowa i Bujne od godziny 7 do 11 będzie można oddać niepotrzebne meble i sprzęty, a także opony, przeterminowane leki, baterie, żarówki, popiół i odpady budowlane podczas specjalnej zbiórki. Kontenery pojawią się obok przystanków w Górowej i w miejscowości Bujne.

[email protected], fot. archiwum, czytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)