Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
26/01/2019 - 17:20

Dopiero po tym jak matka zepchnęła dzieci do rowu władze Chełmca reagują

Dopiero po wielu incydentach, z których część mogła się zakończyć tragedią, mieszkańcy osiedla Gaj prawdopodobnie doczekają się chodnika przy drodze gminnej z Gaju w kierunku Świniarska. Trzeba było zagrożenia życia, by władze gminy Chełmiec wreszcie się obudziły...

Wspomniane deklaracje to odpowiedź na kolejną interpelację radnego Jakuba Ledniowskiego. Młody samorządowiec, zmobilizowany przede wszystkim przez rodziców dzieci, które z Gaju do szkoły chodzą na piechotę, zaapelował o zabezpieczenie środków na budowę chodnika. Argumenty przytoczył nie do zbicia.

Zobacz też: Jaśnie urząd odpowiada: damy wiaty, jak radni będą ich pilnowali

- (…) Coraz częściej można zauważyć osoby spacerujące, jeżdżące na rolkach które niejednokrotnie muszą uciekać do rowu, aby nie zostać potrącone przez samochód. Kilka takich przypadków zostało do mnie zgłoszonych przez zatroskanych rodziców, a w jednym tylko ich czujność zapobiegła tragedii, gdy rozpędzony samochód jechał w ich kierunku, matka zepchnęła wszystkich do rowu i na szczęście oprócz siniaków nic im się nie stało – obrazował radny skalę problemu.

Zasugerował jednocześnie by gmina środki na ten cel spróbowała pozyskać z dofinansowania zewnętrznego.

Odpowiedź na interpelację może mieszkańców napawać optymizmem, bo - na szczęście - jest rządowy program wsparcia.

Zobacz też: Chełmiec: dlaczego troje radnych nie poparło budżetu? Ostrogorzkie wyjaśnienia

- Gmina Chełmiec w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej złożyła wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi gminnej nr 290004 K ul. Gajowa w miejscowości Chełmiec i drogi gminnej nr 290237 K w miejscowości Świniarsko o długości blisko 3 kilometrów wraz z budową chodnika od drogi krajowej w Chełmcu do os. Zielony Gaj – informuje sekretarz gminy Artur Boruta.

- Łączny szacunkowy koszt zadania to kwota ponad 4 mln złotych z czego 50 proc. stanowić będzie dotacja. Obecnie zadanie, o którym mowa, jest wpisane na ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie do zatwierdzenia przez Ministra Infrastruktury. Pozostała część chodnika o który Pan wnosi będzie przedmiotem dalszych inwestycji  w poprawę bezpieczeństwa przy drogach na terenie Gminy Chełmiec – deklaruje sekretarz. Tym razem urzędnik zwraca się do radnego dość grzecznie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)