Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
11/01/2019 - 23:15

Jaśnie urząd odpowiada: damy wiaty, jak radni będą ich pilnowali

Na wielu przystankach autobusowych na terenie gminy Chełmiec nie ma jak schronić się przed deszczem, o wietrze nie wspominając. Interpelacja w tej sprawie już trafiła do gminy. Jaka jest reakcja? Taka, że nie wiadomo - śmiać się, czy płakać.Chełmiec: urząd każe radnym pilnować przystanków

Radny Jakub Lednowiski ze Świniarska już 20 grudnia 2018 roku zaapelował do gminnych urzędników by zrobili coś z wiatami .

- Obecnie istniejące „zadaszenia” nie są w stanie uchronić od zmiennych warunków atmosferycznych osób korzystających z komunikacji zbiorowej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Problem ten dotyczy  przede wszystkim dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół oraz osób starszych - pisał w interpelacji.

Jaka dostał odpowiedź? Taką, że mieszkańcy zgrzytają zębami. Sekretarz gminy Artur Boruta, który odpowiedź sporządził z upoważnienia wójta Bernarda Stawiarskiego, na wstępie wypomniał radnemu, że już interpelował w tej sprawie kilka razy.

Zobacz też: Wieś Chełmiec przed kolejną szansą na miasto! Decyzję klepnął premier

- Kolejny raz informuje Pana, że ze względu na dewastacje m.in. wiat w Trzetrzewinie, stawiane w gminie Chełmiec wiaty przystankowe są bez osłon dla pasażerów. Jeżeli Pan Radny lub inne osoby wezmą odpowiedzialność za dewastacje osłon dla pasażerów wiat przystankowych wówczas jesteśmy skłonni uzupełnić istniejące przystanki o takie osłony o które Pan prosi. O tej propozycji byli już kilkukrotnie informowani radni podczas sesji rady gminy Chełmiec - w tym tonie pisze urzędnik do radnego...

Przypomnijmy, że gdy kilka tygodni temu pisaliśmy w "Sądeczaninie" o całkowitej dewastacji przystanków autobusowych na terenie gmin Podegrodzie i Stary Sącz, ani wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, ani wójt Stanisław Banach nie mieli najmniejszych wątpliwości, że przystanki muszą zostać wyremontowane - i to w jak najkrótszym czasie. Jedynym zmartwieniem samorządowców było jak szybko wygospodarować na ten cel pieniądze. O rozważaniu zasadności napraw nie było mowy.

Część mieszkańców gminy Chełmiec interpretuje sytuację, i tu posłużymy się cytatem: - Gmina zrobi osłony ale radni, sołtysi i mieszkańcy powinni dyżurować przy wiatach - juz trzeba chyba zacząć układać grafiki dyżurów. Złośliwość wobec Ledniowkiego przerodziła się w odpowiedzialność zbiorową.

Swoją drogą, czy w ogóle zgłoszono na policję zniszczenie wiaty w Trzetrzewinie? Jednym słowem cała gmina nie będzie miała wiat, bo w Trzetrzewinie ją zniszczono…

Mieszkańcy gminy nawet nadesłali nam zdjęcie wiaty, która na Gaju stoi od kilku lat. Na większy luksus już nie liczą.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu