Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
23/02/2018 - 07:55

Dobra: Forum wójtów i burmistrzów. O czym obradowali włodarze gmin?

Wczoraj w Dobrej odbyło się Forum Wójtów i Burmistrzów Powiatu Limanowskiego. To cykliczne spotkanie włodarzy poszczególnych gmin, które tym razem, po raz pierwszy, odbyło się w Urzędzie Gminy Dobra.

O czym obradowali zgromadzeni włodarze gmin z terenu powiatu? Kluczowym tematem była organizacja obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Wójtowie i burmistrzowie starali się wypracować wspólny kalendarz uroczystości.

- Chcemy dopracować wspólną linię działania tak, by każdy z mieszkańców gmin z terenu powiatu miał możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach. Każda gmina, wedle swoich chęci i możliwości będzie organizować uroczystości upamiętniające ten ważny rok. Skupimy się nie tylko na 11 listopada, ale i szeregu innych, ważnych dla naszej ojczyzny dat tak jak chociażby 1 marca i obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – mówił Adam Sołtys wójt gminy Słopnice i koordynator Forum Wójtów i Burmistrzów

Zobacz też: Wybory samorządowe 2018: Jan Puchała koordynatorem partii WiS [Wideo]

Zastanawiano się również nad organizacją jednej powiatowej uroczystości dla mieszkańców całego powiatu limanowskiego.

- Jestem za organizacją jednej, centralnej uroczystości w Limanowej, która oprócz innych wydarzeń w poszczególnych gminach będzie wydarzeniem w którym wezmą udział mieszkańcy całego powiatu limanowskiego – zaproponował Jan Puchała Starosta Limanowski

Uczestnicy forum wyrazili również aprobatę dla stworzenia jednego, wspólnego plakatu informującego o wszystkich wydarzeniach związanych z uczczeniem 100-lecia niepodległości Polski w powiecie.

Zobacz też: Poręba Wielka: Kolejny ważny krok na drodze do uruchomienia centrum balneologii. Jest zielone światło

Na spotkaniu obecna była również Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, która przedstawiła zgromadzonym najnowsze możliwości pozyskiwania środków z funduszy województwa. Rozmawiano m.in. o projektach remontu kapliczek, programie Moja Remiza czy Moje Boisko.

Przedmiotem obrad była też gospodarka odpadami w gminach i rosnące jej koszty. Uczestnicy forum zastanawiali się jakie kroki podjąć, by koszty gospodarki odpadami były niższe i bardziej przyjazne dla mieszkańców.  

[email protected], Fot. ECDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)