Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/06/2020 - 08:00

Długi weekend za pasem. W Krynicy cała branża turystyczna czeka na gości

Miasto, uzdrowisko i branża turystyczna w Krynicy-Zdroju przygotowują się na przyjęcie gości, którzy przyjadą na pierwszy, po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią, długi weekend (11-14 czerwca).

W Krynicy trwają przygotowania na przyjęcie gości, którzy przyjadą w pierwszy po zniesieniu większości obostrzeń, spowodowanych epidemią, długi, czerwcowy weekend. (11-14 czerwca). 

Otwarto Pijalnię Główną, hotele i pensjonaty, a także restauracje, kawiarnie. Działają kolejki na gondolowa na Jaworzynę Krynicką i linowo-terenowa na Górę Parkową.

Czynne jest też Muzeum Nikifora, będące oddziałem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Zmodernizowana placówka zaprasza do obejrzenia pamiątek i prac malarskich łemkowskiego artysty.  

Na pierwszych gości czeka również odnowiona Polana Janówka, nazwana zielonym salonem uzdrowiskowym. Nowy wygląd zyskała stara fontanna, pojawiła się też nowa imitująca źródło wody mineralnej.

Działają także pozostałe fontanny multimedialne, w Parku im. M. Dukieta i przy Starym Domu Zdrojowym, wygrywające melodie i przyciągające uwagę widzów zwłaszcza po zmroku, gdy emanują wieloma barwami. To wielka atrakcja turystyczna uzdrowiska. W tym roku włączono je miesiąc później niż zazwyczaj, a mianowicie na początku czerwca. 

Przygotowany na przyjęcie gości jest też Park Słotwiński, wraz z tężnią oraz wieża widokowa na Słotwinach.

A na lubiących wędrówki piesze czekają szlaki turystyczne, zaś na rowerzystów ścieżki rowerowe, VeloKrynica łącząca się z EuroVelo11, czy oddane niedawno do użytku nazwane tak, jak wody mineralne, szlaki kolarstwa górskiego. W sumie ponad 100 kilometrów oznakowanych tras.

(MK) fot. aut.

Krynica: długi weekend za pasem. Miasto i branża turystyczna czekają na gości
W Krynicy-Zdroju, miasto, uzdrowisko i cała branża turystyczna przygotowują się na przyjęcie gości, którzy przyjadą na pierwszy, po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią, długi weekend (11-14 czerwca).


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe