Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
06/12/2023 - 12:45

To dla nich wyjątkowa chwila. Nauczycielki uroczyście odebrały awanse zawodowe [ZDJĘCIA]

Awans zawodowy to w życiu każdego człowieka wyjątkowa chwila. Właśnie przeżyły ją nauczycielki z Gorlic, które dołączyły do grona nauczycieli mianowanych. To jednak nie wszystko, bo nagrodę od burmistrza odebrał również pracownik przedszkola.

Konkurs na Najlepszego Nauczyciela Sądecczyzny

Rozpoczął się konkurs na Najlepszego Nauczyciela Sądecczyzny 2023 roku. Przypominamy, że do 12 grudnia czekamy na zgłoszenia kandydatur. Możecie je wysyłać na adres [email protected]. Następnie przeprowadzone zostanie głosowanie wśród naszych czytelników. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Awanse nauczycielek w Gorlicach

Wyjątkowa uroczystość odbywała się w tym tygodniu w Gorlicach. Dwie nauczycielki pracujące w tamtejszych szkołach odebrały z rąk burmistrza Rafała Kukli awanse zawodowe. Dołączyły tym samym do grona nauczycieli mianowanych. Wszystko działo się w ratuszu.

- Stopień nauczyciela mianowanego jest kolejnym etapem awansu zawodowego pedagogów. Celem procesu jest rozwój osobowy nauczycieli oraz poprawa jakości funkcjonowania placówek oświatowych, które ich zatrudniają - przypomina gorlicki Urząd Miasta.

Odznaczenia odebrały Karolina Wilczak oraz Marta Piecuch, składając jednocześnie uroczyste ślubowanie. Nie była to jednak jedyna bardzo miła okoliczność tego dnia. Burmistrz wręczył bowiem również zaległą nagrodę, przyznawaną pracownikom oświaty z okazji Święta Edukacji Narodowej. Otrzymał ją nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 5 - Rafał Fudal.

Tytuł nauczyciela mianowanego można uzyskać po przepracowaniu minimum 3 lat i 9 miesięcy. Kolejnym krokiem jest tytuł nauczyciela dyplomowanego, którym można zostać po 5 latach i 9 miesiącach. Awanse wiążą się oczywiście również ze wzrostem zarobków. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Awanse nauczycielek z Gorlic
Nauczycielki z Gorlic dołączyły do grona nauczycieli mianowanych. To jednak nie wszystko, bo nagrodę od burmistrza odebrał również pracownik przedszkola.


Dziękujemy za przesłanie błędu