Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
17/06/2021 - 17:45

Czym wójt przekonał radnych do siebie? Absolutorium dla Banacha

W ubiegłym roku wójt Podegrodzia otrzymał absolutorium jednomyślną decyzją 14 radnych. Dziś Stanisław Banach też ma powody do satysfakcji znów wotum zaufania otrzymał jednogłośnie. Co przesądziło o decyzji radnych.

Czym wójt przekonał radnych do siebie? Absolutorium dla Banacha

- Mimo epidemii 2020 rok był dla naszej gminy dobrym rokiem. Udało nam się zrealizować kilka naprawdę poważnych, wielomilionowych inwestycji, z których część jeszcze bez problemu kontynuujemy. Udało nam się też – i to w czasie, w którym inne gminy wprowadzają kolejne podwyżki - zagwarantować dla mieszkańców stałą stawkę za odbiór śmieci aż na cztery lata – tak miniony rok wójt Stanisław Banach podsumowuje na łamach portalu Sądeczanin.info.

- Sama pandemia przeszła przez Urząd Gminy i przez całą gminę w miarę spokojnie. Były też oczywiście jej ofiary – to coś, czego w żaden sposób nie dało się uniknąć – ale nie było ich tak dużo, jak na terenie innych samorządów. To mnie osobiście ogromnie cieszy i mam nadzieję, że w 2021 roku będzie jeszcze lepiej. Mogę śmiało powiedzieć, że z mijającego roku jestem zadowolony – i jako wójt, i osobiście - na jakieś 99 procent – zaznacza włodarz gminy.

Jak widać radni podzielili jego ocenę, bo podczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej, żaden z nich nie odmówił wójtowi wotum zaufania. Na posiedzeniu było obecnych 11 radnych o wszyscy podnieśli rękę na tak.

- Dziękuję serdecznie zastępcy, pani sekretarz i pani skarbnik, bo bez nich ten sukces nie byłby możliwy. Dziękuję też radnym za bardzo dobrą współpracę i wzajemne zrozumienie. To dzięki radnym udało nam się tak wiele osiągnąć mimo trudności związanych z epidemią. Życzyłbym tak dobrej współpracy z radnymi innym gospodarzom gmin – mówił Banach już po głosowaniu.

Zaznacza, że może nie udało się zrealizować wszystkich deklaracji, które radni złożyli mieszkańcom, wyborcom, ale dzięki sztuce kompromisu wśród samorządowców korzysta cała gmina. Radni już się przekonali, że wójt nie obiecuje gruszek na wierzbie, tylko otwarcie, bez owijania w bawełnę mówi wprost czy jakieś przedsięwzięcie da się zrealizować teraz czy może zadanie musi poczekać kilka miesięcy. Wiedzą o tym też sami mieszkańcy i to jest klucz do zgodnej pracy w samorządzie. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021