Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
20/04/2023 - 17:40

W Fakro jeszcze tego nie robili. Czy to się może udać w Nowym Sączu?

Dlaczego w Polsce zarabiamy mniej w porównaniu z mieszkańcami Europy Zachodniej, choć od blisko dwóch dekad należymy do Unii Europejskiej, a od ponad dwudziestu lat mamy w naszym kraju gospodarkę wolnorynkową? Większość z nas nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego? Bo słabo orientujemy się w mechanizmach, jakie rządzą gospodarką, twierdzą aktywiści sądeckiej Fundacji Pomyśl o Przyszłości, którzy próbują to zmienić. Kaganek ekonomicznej oświaty niosą w wydanej przez Fundację publikacji „Wspólnie budujemy naszą zamożność”. Teraz idą o krok dalej. Zamierzają być współautorami podręcznika dla nauczycieli „Biznes i zarządzanie”

Pierwsza publikacja  związanej  z sądecką firmą Fakro  Fundacji Pomyśl o Przyszłości  skupia się na  propagowaniu idei społeczeństwa obywatelskiego, współodpowiedzialnego za swoje państwo. Materiał powstał na bazie doświadczeń  przedsiębiorstwa w prowadzeniu działalności i rozwoju sprzedaży na rynku krajowym jak i wielu rynkach zagranicznych – podkreślają autorzy opracowania.

Teraz aktywiści Fundacji przymierzają się zupełnie nowego przedzięwzięcia, współtworzenia podręcznika dla nauczyciel  „Biznes i zarządzanie”. - Byliśmy współorganizatorem Ogólnopolskiego Kongresu Nauczycieli właśnie pod hasłem biznes i zarządzanie – mówi  prezes Fundacji   Bożena Damasiewicz, która uczestniczyła  w panelu „Najlepsze praktyki edukacji biznesowej - jak przez edukację sprawić, żeby Polacy byli jeszcze bardziej przedsiębiorczy”.

Teraz biznesowe praktyki pomogą  w pracy nad kolejnym wydawnictwem?

- Dla rozwoju polskiej gospodarki, ważne jest, aby młodzi ludzie byli świadomymi konsumentami i znali jej wolnorynkowe mechanizmy. Rolą edukacji jest kreowanie postaw przedsiębiorczych oraz wskazywanie jak ważne dla rozwoju kraju jest wspieranie rodzimych firm oraz kupowanie polskich produktów – wyjaśnia Bożena Damasiewicz.

W trakcie Kongresu eksperci przeprowadzili szereg szkoleń dotyczących praktycznych metod nauczania przedmiotu biznes i zarządzenie. Nauczyciele zdobyli wiedzę z zakresu pracy projektowej oraz finansów osobistych. W ramach kongresu otwarto również nabór do bazy case studies oraz do bazy przedsiębiorców.

Każdy uczestnik kongresu otrzymał certyfikat uczestnictwa w szkoleniach wydany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie – wyjaśnia Damsiewicz.

Wśród prelegentów – obok reprezentacji Fundacji Pomyśl o Przyszłości –  byli także między innymi  pełnomocnik ministra edukacji i nauki do spraw transformacji cyfrowej Justyna Orłowska, Rektor Szkoły Głównej Handlowej dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH. ([email protected]) fot. Fakro © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu