Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
12/04/2021 - 16:20

Czas na Piwniczną! Cała tarcza zostanie wydana właśnie tutaj

Znamy już stanowisko burmistrza Dariusza Chorużyka w sprawie celów, na które przeznaczona zostanie tarcza antykryzysowa dla gmin górskich, którą samorząd otrzymał właśnie od rządu. – Czas na Piwniczną – mówi twardo samorządowiec.

Czas na Piwniczną! Cała tarcza zostanie wydana właśnie tutaj

O propozycjach branży turystycznej na co wydać 3,5 mln złotych, które trafiły właśnie do uzrowiskowej gminy pisaliśmy szczegółowo w publikacji Amfiteatr, tężnie czy pole dla kamperów? Na to Piwniczna-Zdrój ma pieniądze
na liście amfiteatr na Nakle, tężnie w strefie zdrojowej, pole dla kamperów czy baseny z wodą mineralną na Radwanowie. Tak, jak zapowiadaliśmy skonfrontowaliśmy je z burmistrzem Piwnicznej-Zdroju. I okazało się, że Chorużyk ma zupełnie inny punkt widzenia.

Zobacz też: Latające leśne cuda Sądecczyzny. Ile ich sami rozpoznaliście na zdjęciach?

- Czas na Piwniczną-Zdrój, na miasto, w którym ostatnia, pobieżna, rewitalizacja była zrobiona za czasów burmistrza Edwarda Bogaczyka. Ostatnio chyba jedynie odnowiono cysternę. Przecież wszyscy zanim ruszą na Obidzę, Eliaszówkę czy na Wierchomlę najpierw odwiedzają właśnie nasz rynek, który w pełni zasługuje na odpowiedni powiew świeżości. Dlatego tarczę wydamy na rewitalizację rynku i odchodzących od niego uliczek, gdzie dziś straszą pozapadane nawierzchnie i krzywe krawężniki – obrazuje samorządowiec podkreślając, że skorzystają na tym wszyscy – nie tylko turyści, ale również miejscowi mieszkańcy.

- Jesteśmy właśnie na etapie szukania projektanta, który przedstawi nam odpowiednio atrakcyjną koncepcję, zaprojektuje to wszystko. Na dole mamy sieć wodociągową i kanalizacyjną jeszcze chyba z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, która co chwilę nam strzela i serwuje konieczność kolejnych napraw. Dlatego zaczniemy od wymiany tej całej instalacji a potem ułożymy atrakcyjną, estetyczną nawierzchnię. O szczegółach powiem więcej gdy będzie gotowy projekt – zaznacza na zakończenie Chorużyk. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020