Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 maja. Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta
02/02/2024 - 16:45

Ćwierć wieku "Promyczka Dobra" w Nowym Sączu. Szykuje się niezwykły jubileusz

Od lat czytają go dzieci w całej Polsce. Wydawany w Nowym Sączu „Promyczek dobra” to miesięcznik, po który sięgają kolejne pokolenia. Już w ten weekend diecezjalne wydawnictwo, które trzyma nad pismem pieczę będzie obchodzi jubileusz ćwierćwiecza.

- Pomysł zrodził się w 1991 roku, kiedy przybyłem do Nowego Sącza jako wikariusz. Pierwszy numer ukazał się już  na początku grudnia i dotarł do kilku dużych miejscowości w diecezji. Kolejny był już dostępny we wszystkich parafiach. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych miesięcznik był już znany w całej Polsce –  mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” dyrektor wydawnictwa  ksiądz Andrzej Mulka, który w ciągu trzech dekad  w  pracę nad miesięcznikiem zaangażował spore grono wolontariuszy - nauczycieli pedagogów  pracowników ośrodków kultury oraz osoby duchowne.

Wydawnictwo, któremu w tym roku stuknęło dwadzieścia pieć lat  co miesiąc wypuszcza nie tylko gazetkę Promyczek Dobra, ale od kilku lat także Mały Promyczek dla przedszkolaków.

W tę sobotę odbędą się jubileuszowe obchody, które o godzinie  dziewiątej zainauguruje msza  w bazylice św. Małgorzaty pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.

Jubileusz  stał się okazją do prezentacji dorobku wydawnictwa  w  reprezentacyjnej sali sądeckiego ratusza, czemu będzie towarzyszyć dyskusja, którą poprowadzi ks. profesor Józef Kloch.  Jej temat jest wyjątkowo na czasie, bo dotyczy współczesnych form komunikacji z dziećmi.

Wśród zaproszonych gości są profesor Monika Przybysz, redaktor naczelny miesięcznika „Mały Przewodnik Katolicki”,  siostra Ines Krawczyk, dyrektor generalny Instytutu Niedziela, Mariusz Książek  i ks. Michał Radziwił, który przekazuje młodym ludziom chrześcijańskie treści w Internecie w aplikacji TikTok.

Wystawa rozpocznie się o godzinie dziesiątej,  dyskusja o godzinie jedenastej. ([email protected]) fot. KB







Dziękujemy za przesłanie błędu