Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
02/08/2017 - 12:10

Chuligani roznieśli w drobny mak przystanek, a policja woli polować z „suszarką” na kierowców?

Mieszkańcy domów przy ulicy Kamiennej z osiedla Zawada nie mają nie tylko chodnika. Teraz nie mają też autobusowego przystanku, który w nocy zdemolowali chuligani.

Rozbita w drobny mak szyba, wszędzie rozsypane szkło i ślady alkoholowej libacji. Tak wczesnym rankiem wyglądał przystanek autobusowy przy ulicy Kamiennej przy stacji kolejowej Jamnica-Nowy Sącz.

Kto zdewastował przystanek, nie wiadomo, choć mieszkańcy okolicznych domów mówią, że pewnie to sprawka grupy miejscowych wyrostków.

- Notorycznie robią sobie popijawy nie tylko na przystanku, ale także na ławkach stacji kolejowej. Że też policja się takimi nie zajmie. Mógłby się tu jakiś patrol w nocy pojawić.  Policjanci owszem nawet często tu przyjeżdżają, ale za dnia, schowani za budynkiem koło sklepu koło torów, gdzie zamiast chuliganów łapią „na suszarkę” kierowców.

O zdewastowanym przystanku przy ulicy Kamiennej sądecka policja nic nie wie.

 Nie wpłynęło do nas takie zawiadomienie, co nie zmienia faktu, że w każdej chwili może zostać złożone - mówi rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji Iwona Grzebyk -Dulak.

Zadaszony i przeszklony przystanek przy Kamiennej stoi ledwie dwa lata i tani nie był.

- To koszt siedmiu, sześciu tysięcy złotych - mówi prezes sądeckiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Andrzej Górski.

Kto przystanek musi naprawić?

- Administratorem jest Miejski Zarząd Dróg - odpowiada Górski i dodaje, że wprawienie nowej szyby będzie kosztować co najmniej kilkaset złotych.

(ami) fot. A.M

Kto zdemolował przystanek przy ulicy Kamiennej w Nowym Sączu
Taki widok zastali mieszkańcy Nowa Sącza i Jamnicy wczesnym rankiem


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020