Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
29/08/2023 - 10:55

Chodzi o bezpieczeństwo na 30 przejściach dla pieszych! Wielki przetarg dla powiatówek

Bardzo ważna informacja dla całej Sądecczyzny – trwa weryfikacja ofert w wielkim przetargu na budowę i doświetlenie aż 30 przejść dla pieszych na drogach powiatowych. Zobaczcie szczegóły.

Chodzi o bezpieczeństwo na 30 przejściach dla pieszych! Wielki przetarg dla powiatówek

Stary Sącz: czy uda się w końcu przebudować to niebezpieczne skrzyżowanie?

Przetarg podzielony jest na dwie części. Przedmiotem pierwszej jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę 16 doświetlonych przejść dla pieszych w ciągu dróg powiatowych. Gdzie? Wymieńmy po kolei:
- 4 przejścia na drodze Chełmiec – Naszacowice w Podegrodziu,
- 1 przejście na drodze Zalesie - Jadamwola – Olszana w Olszanie
- 1 przejście na drodze Sienna – Siedlce w Siedlcach
- 1 przejście na drodze Limanowa – Chełmiec w Chełmcu
- 1 przejście na drodze Biczyce Dolne – Gostwica w Biczycach Dolnych
- 1 przejście na Obwodnicy Zachodniej Nowego Sącza w Chełmcu
- 1 przejście na drodze Chełmiec – Naszacowice w Świniarsku
- 3 przejścia na drodze Limanowa – ChełmiEC w Chomranicach
- 2 przejścia na drodze Chełmiec – Naszacowice w Chełmcu. 

Uskok na powiatówce Paszyn-Mogilno-Krużlowa. Połowa jezdni wyłączona z ruchu

Kolejna część przetargu dotyczy zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę 14 doświetlonych przejść dla pieszych na drogach: Łososina Dolna - Ujanowice - Młynne we Wronowicach, Podole Górowa – Łęka w Siedlcach i Przydonicy, na drodze Nowy Sącz - Wojnarowa – Wilczyska w Trzycierzy, na drodze Kamionka Wielka - Kamionka Wielka w Kamionce Wielkiej, na drodze Nowy Sącz – Florynka również w Kamionce Wielkiej, na drodze Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa Posadowa w Rożnowie, na drodze Sienna – Siedlce w Jelnej, na drodze Witowice – Rożnów w Rożnowie, na drodze Korzenna - Janczowa - Miłkowa w Korzennej, na drodze Królowa Górna - Ptaszkowa – Grybów w Królowej Górnej i na drodze Paszyn - Mogilno – Krużlowa w Mogilnie.

Jak sami widzicie zakres zaplanowanych prac jest naprawdę imponujący. Powiat zarezerwował na to kolejno - 333 963 zł na część pierwszą i 292 218,32 zł. Jednak już po otwarciu ofert okazało się, że to może nie wystarczyć, bo firma „ELEKTROECO” ze Skrzyszowa wyceniła prace na 362 341,08 zł i na 305 841,84 zł a ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "BUD-DROG" z Nowego Sącza na 383 760 zł i 335 790 zł.

Powiatowy Zarząd Dróg nie unieważnił jednak przetargu i zaprosił obie firmy do negocjacji. Ofertę dodatkową złożyła tylko spółka „ELEKTROECO” a opiewa ona nadal na kwotę wyższą niż zakłada inwestor, bo na 359 999,75 zł i 302 999,85 zł. Jakie ostatecznie decyzje zapadną ze strony powiatu? Weryfikacja oferty nadal trwa.

Jeśli jednak procedura wypadnie pomyślnie, to wszystkie prace mają być wykonane w ciągu 90 dni od podpisania umowy, czyli jeszcze w tym roku. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info IM) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu