Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
22/08/2023 - 09:40

Stary Sącz: czy uda się w końcu przebudować to niebezpieczne skrzyżowanie?

Znamy już oferty na przebudowę newralgicznego skrzyżowania powiatówek w Gołkowicach Górnych w gminie Stary Sącz. I choć propozycje są trzy, to wszystkie są wyższe od założeń inwestora.

Przypomnijmy. Chodzi o skrzyżowanie dwóch dróg powiatowych zaraz obok kościoła i szkoły. Jedna droga prowadzi do Gabonia, druga w stronę Skrudziny i Gabonia Praczki. To – ze względu na obecną geometrię – dziś wyjątkowo newralgiczne miejsce na mapie bezpieczeństwa tej części gminy. Ograniczona widoczność, zagrożenie dla pieszych itp. 

Stary Sącz: kto dostanie od gminy dotację na przydomową oczyszczalnię ścieków?

Powiatowy Zarząd Dróg chce to skrzyżowanie przebudować. W planach jest wyprostowanie łuku drogi dzięki czemu w obrębie skrzyżowania będzie można zrobić przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia. Na łukach takich przejść robić nie można. Po przebudowie przejścia mają zyskać właściwe parametry, odpowiednie oznakowanie a co najważniejsze mają być dobrze doświetlone. Podobnie zresztą jak całe skrzyżowanie . Na przedsięwzięciu skorzystają nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim wszyscy piesi w tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. 

Stary Sącz: walcie w ten worek a nie w lustra. Słodko/gorzka akcja „bokserska” w Barcicach

W przetargu wzięły udział trzy firmy: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „DUDA” z Łostówki z wyceną 743 719 zł, spółka ZIBUD z Kamienicy, której oferta cenowa sięgnęła 795 536 zł oraz Zakład Budowlano-Drogowy „BUD-DROG” z Nowego Sącza, który oszacował prace na 718 190 zł. Z kolei inwestor zarezerwował na ten cel 504 169 zł brutto co oznacza, że wszystkie oferty przekraczają założenia powiatu. Czy powiat zdecyduje się dołożyć brakującą kwotę, negocjować czy może unieważni przetarg? Tego dowiemy się już za kilka dni. ([email protected] Fot.: Google Street View) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu