Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
26/06/2019 - 16:00

Chelmiec.pl – wójt twierdzi, że witryna jest wiarygodna. A autorzy wpisów?

Wraca sprawa chelmiec.pl. Mieszkańcy, którzy zabrali głos na sesji absolutoryjnej twardo domagają się od Bernarda Stawiarskiego odpowiedzi: czy wójt bierze odpowiedzialność za funkcjonowanie strony chelmiec.pl? A wójt? Tradycyjnie milczy jak zaklęty.

W czasie gdy wody brakowało w wodociągu, gmina chelmiec.pl lała ją na rynek
Zobacz też: Kmak kontra Stawiarski: sąd oddalił zarzuty choć nie dotarł do prawdy

My jako dziennikarze portalu Sądeczanin.info dociekaliśmy tego, kto odpowiada za treści na stronie chelmiec.pl i kto jest autorem zamieszczanych tu tekstów oficjalnie w trybie dostępu do informacji publicznej. Bez skutku. Wójt twierdzi, że nie wie, kto prowadzi tę stronę.

Jednocześnie w czasie procesu z powództwa radnego Rafała Kmaka, byłego radnego i kontrkandydata wójta w zeszłych wyborach samorządowych, który umieszczane tu teksty na swój temat uznał za naruszenie dóbr osobistych, przyparty do ściany przez sąd – wójt Bernard Stawiarski przyznał, że gmina wykłada - jakieś, bo tu nie umiał sprecyzować - środki na utrzymanie tej witryny.

Jednocześnie na dole tejże witryny figuruje nadal informacja, że wszelkie prawa autorskie do tej strony ma Urząd Gminy w Chełmcu.

Inna rzecz, że na owej witrynie równie obraźliwych tekstów na temat wielu, wielu innych osób, w tym władz miasta, posłów itp. pojawiało się zdecydowanie więcej. Proceder niemal ustał jak Kmak zaczął szukać sprawiedliwości w sądzie.

Zobacz też: Chełmiec: mieszkańcy mają głos, też rozliczają wójta! Sesja LIVE

Jednocześnie właśnie ta witryna była jedynym źródłem jakichkolwiek informacji na temat tego, co się dzieje z wodą w czasie gdy ujęcie wody w Marcinkowicach było skażone bakteriami coli. Na tejże witrynie pojawiła się też informacja, że wodę można już bezpiecznie spożywać. W imieniu mieszkańców gminy Anna Bocheńska już na dzisiejszej sesji absolutoryjnej – zapytała wójta wprost, czy z racji powyższych faktów stronę tę można uważać za wiarygodne źródło informacji o funkcjonowaniu gminy? Wójt nie odpowiedział choć na sesji był cały czas obecny.

Nie odniósł się też do takich samych dociekań radnego Jakuba Ledniowskiego, który jest obecnie liderem opozycji. Ledniowski pozwolił sobie nawet na komentarz, że wójt się do tej strony przyznaje, ale jedynie wtedy gdy jest mu to na rękę. Przy czym radny zauważył, że ten sam adres chelmiec.pl widnieje w Raporcie o stanie Gminy Chełmiec a to przecież oficjalny dokument urzędowy. Znów te komentarze przeszły bez echa.

I znów o to samo raz jeszcze zapytała Anna Bocheńska. Jedyna odpowiedź, jaką usłyszeli zebrani radni mieszkańcy była taka, że strona ta jest wiarygodna… W równym stopniu co wójt?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)