Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
09/07/2022 - 17:00

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne potrzebne na już. Czy znajdzie się wykonawca?

Taka placówka opiekuńcza jest Nowemu Sączowi bardzo potrzebna, wręcz niezbędna. W tym roku powinna rozpocząć się budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Przetarg został ogłoszony przez miasto w połowie czerwca br., jednakże zamawiający wydłużył termin składania ofert na to zadanie.

Placówek opiekuńczych, w których osoby starsze, robiące się z racji wieku coraz bardziej niesamodzielne, niedołężne, wymagające stałej opieki brakuje w całej Polsce. Nowy Sącz nie jest pod tym względem wyjątkiem. Ale w najbliższym czasie ma się to zmienić. Przy ul. Nawojowskiej ma stanąć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne.

Miasto ogłosiło przetarg na to zadanie 17 czerwca. Pierwotnie oferty można było składać do 4 lipca. Teraz zamawiający wydłużył ten czas do 15 lipca.

Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego ma być realizowana przy ul. między działającymi już Domami Pomocy Społecznej oraz pobliskim Sądeckim Hospicjum

W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym, które ma wpisać się w pejzaż miasta opieką zostaną objęci seniorzy. Dzięki temu ich rodziny będą mogły skorzystać, choć przez pewien czas z tzw. opieki wytchnieniowej.

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę zarówno dzienną, jak i osobom wymagającym stałej opieki. Będzie to budynek wolnostojący, parterowy, bez barier architektonicznych, o powierzchni użytkowej 569 m kw. dla kilkunastu seniorów

Z placówki będą mogły korzystać osoby dorosłe, w tym w podeszłym wieku, z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym, wymagające rehabilitacji społecznej, usprawnienia ruchowego, terapii.

- Budowa tej inwestycji rozpocznie się w tym roku, niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy – zapewnia Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

[email protected], fot. Wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu