Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
27/01/2021 - 15:25

Burmistrz Jan Golba zaszczepił się jak celebryta? To żaden „news”

Jak komentują niektórzy – w ślad za epidemią COVID-19 wszystkim chyba już puszczają nerwy. Bo jak inaczej tłumaczyć plotki, podobne do tej, do której weryfikacji sprowokował nas Czytelnik z Muszyny. O co chodzi? O to, czy burmistrz Jan Golba zaszczepił się przeciw COVID-19 poza wynikającą z Rządowego Programu Szczepień kolejnością.

Burmistrz Jan Golba zaszczepił się jak celebryta? To żaden „news”

- Mam dla Pani newsa. Burmistrz Muszyny Jan Golba zaszczepił się przeciw koronawirusowi jako grupa „0" w dniu 21.01.2021 w szpitalu w Krynicy. Jak widać są równi i równiejsi – brzmi treść wiadomości, która na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynęła wczoraj. Co tu kryć – ton dość zjadliwy a jeśli podobnych plotek nie utrąci się zawczasu, to będą krążyć dalej i rozrastać się do niestworzonych historii. Dlatego z mieszanymi odczuciami, ale skonfrontowaliśmy te informacje bezpośrednio z wskazanym burmistrzem.

Zobacz też: Nad Muszyną krążą drony, sprawdzają czystość powietrza

Burmistrz Jan Golba z właściwym dla siebie dystansem spokojnie odpowiada na zarzuty Czytelnika. - Nie zaszczepiłem się. Nie wiem, kiedy będę szczepiony. Jak na razie nie chorowałem na COVID 19. Mogę jedynie potwierdzić, że się zaszczepię jak otrzymam informację że przyszła moja kolej.

A my mamy nadzieję, że ta odpowiedź wyczerpuje wszystkie potencjalne wątpliwości mieszkańców Muszyny w tej sprawie.

Dodać jedynie możemy, że z naszych rozmów wynika, że podobne stanowisko zajmują też inni szefowie samorządów z Sądecczyzny. W sposób zdecydowany gotowość zaszczepienia deklaruje na przykład wójt Rytra Jan Kotarba i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Obaj są zgodni – zaszczepić się powinni choćby po to, by mieć pewność, że nie zarażą innych a obaj włodarze nieustannie mają kontakt – mimo ograniczeń – choćby ze swoimi podwładnymi. - Nie chcę brać na siebie takiej odpowiedzialności, że kogoś mógłbym zarazić a tym samym narazić na niebezpieczeństwo - mówił nam jakiś czas temu Kotarba. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020