Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
19/05/2024 - 09:55

Kolejna wstydliwa wizytówka Nowego Sącza. Jest parkomat, jest i opłakany widok

Ile jeszcze razy przyjdzie nam pisać o podobnych miejscach? O podobnych wstydliwych wizytówkach naszego miasta? Dziś za sprawą kolejnego listu od Czytelnika w roli głównej parking u zbiegu ulic Długosza z Młyńską.

- Już od pewnego czasu zamierzałem zwrócić uwagę na ten niewielki parking umiejscowiony u zbiegu ul. Jana Długosza z ul. Młyńską. Parking w tym miejscu jest już od dawna, jednak całkiem niedawno postanowiono włączyć go do strefy płatnego parkowania. Na miejscu widać było krzątających się pracowników poprawiających krawężniki, wygrabiono niewielkie trawniki położone po obu stronach wjazdu, oraz obsiano… czymś co niestety nigdy nie wyrosło – napisał na wstępie nasz Czytelnik.

- Z początku zadbały o to ptaki, ale już na dwa trzy dni od zakończenia prac pomogli bezlitośnie kierowcy, którzy rozjeździli wszystko na błoto. Oczywiście przygotowując parking nie zapomniano ustawić parkomatu i jak dziś na to miejsce patrzę mam wrażenie, że tylko o to chodziło. Na dzień dzisiejszy parking bardziej przypomina jakieś slumsy, czego dowodem są załączone zdjęcia, a trzeba pamiętać, że jest to miejsce zlokalizowane nieopodal dworca autobusowego, na którym wysiada wielu turystów – podkreśla sądeczanin. 

Prądu nie będzie nawet 9 godzin. Zobacz harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

- Tamtędy też wielu ludzi udaje się w kierunku szpitala, czy też na most chcąc przejść na drugą stronę rzeki Kamienicy. Niestety, jest to jedynie przykry przykład jednego z wielu miejsc w Nowym Sączu i delikatnie mówiąc nie świadczący o nas najlepiej. Dzieje się tak, niestety, na oczach wszystkich sądeckich służb, które już tak przyzwyczaiły się do tego typu widoków, że chyba zapomniały o swoich obowiązkach… A szkoda. Pisząc to mam nadzieję, że Ci nieobojętni również zaczną głośno mówić, że takie rzeczy im się nie podobają i również odważą podzielić swoim głosem sprzeciwu i niezadowolenia – podsumowuje gorzko. 

Cóż tu dodać? Jedynie tyle, że nie raz i nie dwa pisaliśmy już na łamach Sądeczanina o podobnych zaniechaniach, zaniedbaniach na terenie naszego miasta. I nie zawsze w nich chodzi o brak pieniędzy. A jakie jest Wasze zdanie? Z czego to wynika? ([email protected] Fot.: Czytelnik) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu