Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
01/03/2017 - 10:30

Aktualizacja: Znów się tu zapadł chodnik. Sprawa gazem podszyta? [ZDJĘCIA]

Przy ul. Rokitniańczyków zapadł się chodnik. Znowu. I nic nie ma tu do rzeczy Miejski Zarząd Dróg. Dlaczego?

- Kiedyś pani już pisała o tym jak robili te nowe przyłącza gazowe. Też się wszystko pozapadało, ale  po tym jak pani napisała wszystko szybko naprawili. A teraz mamy powtórkę z rozrywki. Nie wiem gdzie to teraz zgłosić, bo się można tylko na jakieś infolinie dodzwonić a to ponoć nie jest sprawa PGNiG tylko jakiejś innej spółki – alarmuje nas mieszkaniec Osiedla Wojska Polskiego.

Rzeczywiście, gdy kilka lat temu Polska Spółka Gazownictwa, która odpowiada za sieć robiła nowe przyłącza między budynkami STBS a Szkołą Podstawową nr 21 wykonawca musiał rozebrać chodnik. Potem oczywiście nawierzchnia została odtworzona, ale dosłownie po kilku dniach chodnik się zapadł. O interwencję prosiliśmy wtedy pana Edwarda Michalika z PSG, który zadziałał dosłownie w kilka godzin. Dlatego i tym razem skontaktowaliśmy się właśnie z nim.

Zobacz też: Błoto prawdę powie. I bez „świętych krów” jest dramat z parkowaniem [ZDJĘCIA]

- To dziwna sprawa, bo przyłącza robiliśmy w tym miejscu jakieś trzy czy cztery lata temu. Wtedy usterki zostały usunięte w ramach gwarancji i wszystko było w porządku. Teraz trzeba sprawę wyjaśnić. Być może w tym miejscu jest coś nie tak z wodą – mówi na wstępie nasz rozmówca i zobowiązuje się do sprawdzenia stanu rzeczy w terenie i przekazania informacji zwrotnej. Do tematu wrócimy.

Niewykluczone, że problem z chodnikiem ma związek z budową ciągu domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej zaraz obok. Ledwo opublikowaliśmy materiał zadzwonił Edward Michalik. Okazuje się, że we wskazanym miejscu chodnik uszkodził podwykonawca Sądeckich Wodociągów, który niedawno prowadził tu prace. - Sprawę już przekazałem i myślę, że temat będzie załatwiony jeszcze dzisiaj - mówi Michalik.

Przy okazji przypominamy Czytelnikom, że w przypadku wymiany, rozbudowy lub naprawy instalacji pod chodnikiem lub w drodze do odtworzenia nawierzchni zobowiązany jest wykonawca. Jeśli na przykład chodnik rozbierają Sądeckie Wodociągi, to Sądeckie Wodociągi muszą go odtworzyć itd.

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura

Zapadający się chodnik


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)