Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
29/09/2021 - 12:05

29 Listopada: zobacz kiedy ulica będzie już w pełni przejezdna

To kolejna inwestycja w Nowym Sączu, której termin realizacji mocno się wydłuża. O czym mowa? O przebudowie ulicy 29 Listopada. Ale znamy już datę, kiedy ulica będzie w pełni przejezdna.

29 Listopada: zobacz kiedy ulica będzie już w pełni przejezdna

Zobacz też: Chełmiec: wisząca droga do naprawy. W Woli Kurowskiej są objazdy

Choć roboty przy remoncie 29 Listopada podzielono na dwa etapy, to w sumie wszystkie miały być wykonane do końca sierpnia. To bardzo istotne, bo dopiero po udrożnieniu przejazdu na 29 Listopada miasto ma przystąpić do remontu ulicy Nawojowskiej.

Dotychczasowy poślizg wynikać miał z faktu, że już w trakcie robót wykryto sieci m.in. energetyczne, które nie figurowały w żadnych dostępnych planach. A, że przepisy ustawowe jasno mówią, że w takiej sytuacji pierwszeństwo z wejściem na plac budowy mają gestorzy sieci, prace stricte drogowe trzeba było czasowo zawiesić. Inna rzecz, że pogoda też nie pomagała ekipom na placu budowy. Ale z ostatnich deklaracji wynikało że mimo tych trudności remont drogi skończy się już jutro, czyli 30 września.

Zobacz też: Kocie Planty nadal nie do przejścia. To już 3 miesiące poślizgu w terminach

Co tym razem stanęło na przeszkodzie drogowcom? – W trakcie robót ujawniono sieci kablowe, które nie były uwidocznione na dostępnych materiałach geodezyjnych. Zakład Energetyczny zobowiązał się do ich przebudowy, co pociągnęło za sobą za opóźnienia w realizacji zadania – mówi Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta.

Czyli nadal mamy do czynienia z tym samym problemem – gestor sieci ma zawsze pierwszeństwo i nie ma od tego odstępstw i trochę kąśliwie możemy zaznaczyć, że to on w tym momencie dyktuje warunki. Jest jednak miejsce i na dobre wieści. – Od 3 października będzie udostępniony dla ruchu odcinek od ulicy Nawojowskiej do skrzyżowania z ulicą Kusocińskiego – przekazuje za Miejskim Zarządem Dróg Pędzich.

Wszystkie roboty mają się natomiast zakończyć do 22 października. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu