Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
17/09/2021 - 11:55

Znów powódź. Droga zamieniła się w rzekę, podtopione są budynki [FILM]

Mieszkańcy gminy Kamienica znów walczą z powodzią. Droga powiatowa relacji Limanowa-Kamienica w jednej chwili zamieniła się w rzekę. Strażacy mają pełne ręce roboty. Cały czas pracują w terenie wypompowując wodę z podtopionych budynków.

Nad gminą Kamienica dzisiaj w godzinach popołudniowych przeszła gwałtowna burza z intensywnymi opadami deszczu. Wystarczyła tylko chwila, aby potok przepływający przez Kamienicę i Zbludzę wystąpił z koryta i podtopił przebiegającą w pobliżu drogę powiatową relacji Limanowa-Kamienica.

- Armagedon. Powtórka z niedzieli – skomentował na jednym z portali społecznościowych Hilary Majewski, który jest przewodniczącym Rady Gminy Kamienica.

Strażacy z Limanowej i gminy Kamienica mają pełne ręce roboty. Cały czas odbierają telefony od mieszkańców, którzy potrzebują ich pomocy. Od kilku godzin strażacy wypompowują wodę z podtopionych budynków mieszkalnych i gospodarczych w Kamienicy i Zbludzy.

W minioną niedzielę doszło do identycznego zdarzenia. W tym dniu w gminie Kamienica również były intensywne opady deszczu. Wezbrane potoki wylewały się na pobliskie drogi i posesje, podtapiając je. Mieszkańcy nie zdążyli jeszcze naprawić szkód, które wyrządziła ostatnia powódź, a już muszą zmagać się z nią kolejny raz.

Niestety prognozy synoptyków nie są zbyt optymistyczne. Będzie padać aż do piątku do godziny piętnastej. Miejscami może spaść do 45 litrów wody na metr kwadratowy. Może być groźnie. ([email protected] Film i Fot. Hilary Majewski)Dziękujemy za przesłanie błędu