Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
26/03/2020 - 08:05

Z radiowozów nadawane są komunikaty. Policjanci apelują o pozostanie w domach

20 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił w całej Polsce stan epidemii. W walkę z koronawirusem od kilku tygodni są zaangażowane różne służby, w tym również policja. Na sądeckich drogach możemy spotkać policyjne radiowozy wyposażone w system nagłośnieniowy, przez który jest odtwarzany komunikat z apelem o pozostanie w domach.

Policjanci z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego kontrolują czy osoby objęte kwarantanną domową faktycznie przebywają pod wskazanym adresem. Liczba takich osób stale rośnie, dlatego od 25 marca do pomocy funkcjonariuszom dołączyli żołnierze 6 Brygady 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego z Krakowa.

Wizyta funkcjonariuszy to tylko jedna z wielu form sprawdzenia, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zasad. Policjanci zbierają informacje na ten temat na wiele różnych sposobów.

- Niezależnie od przepisów prawnych, wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży. Nie przestrzegając zasad, mogą w pośredni sposób przyczynić się do czyjejś śmierci – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Od wczoraj na sądeckich drogach możemy spotkać radiowozy policyjne wyposażone w system nagłośnieniowy, przez który jest odtwarzany komunikat. W ten sposób funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i nie opuszczanie domu bez uzasadnionej potrzeby. Ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia.

RG [email protected], Fot. KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe