Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
18/10/2018 - 18:50

Z budżetu miasta będzie jeszcze 315 tysięcy złotych na remont ul. Długosza

Radni miasta Nowego Sącza zgodzili się na wtorkowej sesji zwiększyć o 315 tysięcy złotych limit na przebudowę ulicy Długosza w Nowym Sączu. Remont ulicy trwa od końca lipca br.

Obecnie prace prowadzone są już na ostatnim odcinku od dworca MDA do ul. Mickiewicza Radni miasta Nowego Sącza zgodzili się na wtorkowej sesji Rady Miasta zwiększyć limit środków  na przebudowę ulicy Długosza w Nowym Sączu o 315 tysięcy złotych. Dwa etapy remontu zostały już zakończone.  Trwa obecnie trzeci etap. Ostatni.

Remont ulicy Długosza rozpoczął się 31 lipca br. Obecnie prace dobiegają już końca. Prowadzone są na ostatnim odcinku od dworca MDA do ul. Mickiewicza.

Radni miejscy zdecydowali na ostatniej sesji, aby zwiększyć środki na tę inwestycję o 315 tysięcy złotych. Zostaną one wyasygnowane z budżetu miasta.

Pracownicy firmy, którzy wykonują remont mają jutro układać już podbudowę z kruszywa. W sobotę zostanie położona warstwa wiążąca.

- W przyszłym tygodniu chcielibyśmy kłaść już warstwy asfaltu - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Mam nadzieję, że pogoda będzie nam sprzyjała. W środę, albo w czwartek drogowcy ułożą ostatnią warstwę tzw. ścieralną. Wtedy będziemy musieli wyłączyć z ruchu na krótki okres skrzyżowanie ul. Długosza i Mickiewicza. Planujemy to zrobić w nocy. Po zakończeniu tych prac będziemy już udostępniali drogę do ruchu.

Wzdłuż remontowanego ostatniego odcinka ul. Długosza układane są krawężniki i chodniki.

[email protected], fot. IM.  

Remont ulicy Długosza w Nowym Sączu
Remont ulicy Długosza w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe