Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
15/03/2021 - 10:40

W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie kobiety. 19-latek walczy o życie [FILM]

Sądeccy policjanci wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Nowym Sączu ustalają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielny wieczór przed godziną dziewiętnastą na drodze krajowej numer 87 w Starym Sączu. Kilkaset metrów od ronda Jana Pawła II w kierunku Piwnicznej zderzyły się dwa samochody.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka seatem – wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Starym Sączu. Nie żyją dwie młode kobiety [FILM, ZDJĘCIA]

Seatem jechał 57-letni mieszkaniec Sądecczyzny. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala w Nowym Sączu, ale jego życiu nic nie zagraża. Z kolei fordem podróżowały cztery osoby – dwóch mężczyzn i dwie młode kobiety. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, prawdopodobnie wracali do Nowego Sącza z platformy widokowej z Woli Kroguleckiej.

Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy zostały zmiażdżone i nadają się jedynie na złom. Niestety wypadek okazał się tragiczny w skutkach. 18-letnia mieszkanka Nowego Sącza, która podróżowała fordem była nieprzytomna i nie oddychała. Mimo długiej reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Pozostałe osoby, które podróżowały tym autem zostały zabrane do szpitala. Niestety stan 17-letniej Sądeczanki był bardzo poważny. Mimo starań lekarzy, młoda kobieta zmarła w szpitalu. Do sądeckiego szpitala trafił również 22-letni mężczyzna, który kierował fordem. Z kolei 19-latek, który również podróżował ze swoimi znajomymi autem, z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala. Lekarze walczą o jego życie.

Policjanci przebadali kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że obaj byli trzeźwi.

- Przez wiele godzin na miejscu czynności procesowe wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy  z zakresu ruchu drogowego. Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Wykonano oględziny, dokumentację fotograficzną,  zabezpieczono ślady, ustalono świadków – informuje podkom. Justyna Basiaga.

Na czas wykonywanych czynności, droga krajowa numer 87 w Starym Sączu była całkowicie zablokowana. Zorganizowany został objazd przez centrum Starego Sącza.

- Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane – dodaje policjantka.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi by doszło odo tragedii. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich dostosować. ([email protected] Fot. OSP Stary Sącz, R. Gajewski)

Śmiertelny wypadek w Starym Sączu
W okolicach ronda Jana Pawła II w Starym Sączu zderzyły się dwa samochody. Podróżowało nimi pięć osób, dwie z nich nie żyją. Jednego z poszkodowanych do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.


Dziękujemy za przesłanie błędu