Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
13/05/2021 - 18:00

Tragiczny wypadek w Powroźniku. Nie żyje 18-letni motocyklista [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przez kilka godzin na drodze wojewódzkiej numer 971 w Powroźniku były utrudnienia w ruchu. Doszło tam do tragicznego wypadku, w którym zginął 18-letni motocyklista.

Tragicznie rozpoczął się tegoroczny sezon motocyklowy na Sądecczyźnie. Dzisiaj kilka minut przed godziną dwunastą, na drodze wojewódzkiej numer 971 w Powroźniku, doszło do wypadku. Motocyklista zderzył się z osobową skodą. Jak udało nam się dowiedzieć, jednośladem jechał 18-letni mężczyzna. Z kolei autem podróżował sam kierujący.

- Niestety motocyklista zginął na miejscu - powiedziała naszej redakcji oficer dyżurna sądeckiej straży pożarnej.

Na drodze wojewódzkiej są spore utrudnienia. Jeden pas drogi jest zablokowany, ruch odbywa się wahadłowo.

- Obecnie na miejscu, pod nadzorem prokuratora czynności wykonują policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego - powiedziała naszej redakcji podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Wypadek motocyklisty w Powroźniku. Fot. Andrzej Gulewicz
To już kolejny wypadek w ostatnich dniach w naszych regionie z udziałem motocyklistów. Tak, jak już informowaliśmy na łamach "Sądeczanina", zaczęło się w sobotę, w Szymbarku, gdzie kierowca jednośladu zaliczył zderzenie z BMW. Zawinił kierowca osobówki, który wymusił na nim pierwszeństwo. Na szczęście skończyło się tylko na siniakach i zadrapaniach.

Znacznie gorszy finał miał wypadek w miejscowości Skrzętla-Rojówka w gminie Łososina Dolna, gdzie 33-letni motocyklista nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i położył motocykl. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Andrzej Gulewicz)

Wypadek motocyklisty w Powroźniku. Nie żyje 20-latek
Znów doszło do wypadku motocyklisty. W ostatnich dniach już trzeciego. Niestety, tym razem młody człowiek zginał...


Dziękujemy za przesłanie błędu