Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/12/2023 - 15:25

Tłumy na koncercie Sławomira w Świniarsku. Sala była wypełniona po brzegi [FILM]

W Szkole Podstawowej w Świniarsku odbyła się kolejna – już ósma - edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalno-Muzycznego GRAMmy na TAK, który jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zwycięzcy konkursu następnego dnia, w niedzielę, wystąpili na scenie jako support przed koncertem Sławomira i Kajry, na który przyszły tłumy. Sala była wypełniona po brzegi.

Przesłuchania do konkursu GRAMmy na TAK odbyły się w sobotę w budynku Szkoły Podstawowej w Świniarsku. Komisja, w której znaleźli się: Przemysław Kurek, Aleksandra Woźniak, Agnieszka Weńczyńska oraz Tomasz Gad, wysłuchała i oceniła czterdziestu siedmiu wykonawców. Wszyscy pięknie zaprezentowali się na scenie rywalizując o tytuł „Artysty 2023”.

Członkowie jury nie mieli łatwego zadania, bo poziom był naprawdę bardzo wysoki. Ostatecznie jednak po długich naradach wybrali zwycięzców. W kategorii wokalista, tytuł „Artysty 2023” otrzymali:

  • Amelia Kaczmarczyk  (Szkoła Podstawowa klasy 0-II)
  • Liliana Saska (Szkoła Podstawowa klasy III – V)
  • Emilia Masło (Szkoła Podstawowa klasy VI – VIII)
  • Julia Kamińska (Szkoła Średnia)


Z kolei w kategorii zespół muzyczny zwyciężył zespół Eye Steam. Ponadto komisja przyznała aż osiem wyróżnień. Nagrodzeni zostali: Kamila Duda (0- II SP), Zofia Biel, Zuzanna Burdajewicz, Lena Biel (III- V SP), Amelia Chudy (VI- VIII SP), Emilia Pietrzak, Wiktoria Kozielec, Marta Kołodziejczyk (szkoła średnia).

- Konkurs „GRAMmy na TAK” organizujemy już od ośmiu lat. Zawsze cieszył się wielkim zainteresowaniem i tak jest do dnia dzisiejszego. Wielką atrakcją dla młodych wykonawców jest to, że po swoim debiucie konkursowym, ci którzy uzyskali tytuł artysty roku mogą wystąpić na drugi dzień jako support przed koncertem gwiazdy wieczoru. W tym roku był to Sławomir. W ubiegłych latach w naszej szkole gościliśmy również Anię Wyszkoni, Golec uOrkiestrę, Feel, De Mono, Mateusza Ziółko, Łukasza Zagrobelnego i Braci Cugowskich. Chcę podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się i pomogli zorganizować kolejną edycję tego konkursu. Jest to sztab ludzi, ale to są także instytucje, które nas wspierają i pomagają. Wszystkim za to dziękuję i już teraz zapraszam na kolejny konkurs w przyszłym roku – powiedział nam Paweł Łabuda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Świniarsku.

W niedzielę, w Szkole Podstawowej w Świniarsku, wystąpił znany gwiazdor Sławomir Zapała ze swoją żoną Kajrą oraz całym zespołem. Sala gimnastyczna, w której odbył się koncert, była wypełniona po brzegi. Artysta zaśpiewał swoje znane i lubiane piosenki. Oczywiście nie zabrakło również utworu "Miłość w Zakopanem", który od lat cieszy się wielką popularnością. Do tej pory na kanale YouTube obejrzało go ponad 251 milionów osób. Sławomir i Kajra wykonali również swoją nową piosenkę, która będzie miała oficjalną premierę za kilka tygodni, w Sylwestra. Po koncercie artyści rozdali fanom swoje autografy. Był również czas na zdjęcia i rozmowę. 


Portal Sądeczanin miał patronat medialny nad tym wyjątkowym wydarzeniem. Przed koncertem udało nam się przeprowadzić krótki wywiad ze Sławomirem i Kajrą. Już wkrótce będziecie mogli go obejrzeć na naszym portalu. ([email protected] Fot. R. Gajewski, SP w Świniarsku)

Tłumy na koncercie Sławomira w Świniarsku. Sala była wypełniona po brzegi
W Szkole Podstawowej w Świniarsku odbyła się kolejna – już ósma - edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalno-Muzycznego GRAMmy na TAK, który jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zwycięzcy konkursu następnego dnia wystąpili na scenie jako support przed koncertem Sławomira i Kajry, na który przyszły tłumy. Sala pękała w szwach.


Dziękujemy za przesłanie błędu