Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
03/10/2022 - 18:40

Szkoły w Nowym Sączu: co już wyremontowali, co planują? [ZDJĘCIA]

Do końca tego roku będzie zrealizowanych piętnaście inwestycji w nowosądeckiej oświacie. Na pilne zadania związane z modernizacją obiektów oświatowych w Nowym Sączu została przeznaczona kwota ponad 4 mln złotych.

Prezydent Ludomir Handzel przedstawił dzisiaj szereg inwestycji, które udało się zrealizować w tym roku w nowosądeckich szkołach. Część prac jeszcze trwa.

Wśród zadań, które udało się już pomyślnie zakończyć były te, jak wspomniał gospodarz miasta, problematyczne. O co chodziło? Przede wszystkim o infrastrukturę szkolną, którą obecne władze miasta odziedziczyły po poprzednikach.

- Chodzi tutaj o różne zaniedbania i usterki wskazywane m.in. przez Sanepid czy straż pożarną – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Handzel.

Jak nadmienił gospodarz miasta część tych wykrytych nieprawidłowości w budynkach oświatowych zostało już usuniętych. I nadal są systematycznie usuwane.

Przeprowadzone już w tym roku modernizacje placówek szkolnych miały różny zakres. W niektórych placówkach oświatowych funkcjonujących na terenie miasta konieczny był poważny remont, jak chociażby wymiana przeciekającego dachu oraz przewodów kominowych na budynku renomowanego I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Długosza. Jak napomknął prezydent, w przypadku tej szkoły, gdy intensywnie padało trzeba było rozstawiać pod dachem wiadra, do których ściekała woda. Ale też realizowane były mniejsze inwestycje, związanych np. z modernizacją szkolnych toalet czy adaptacją otoczenia.

- Jest to pełna paleta różnych działań, ale za każdym razem poprawiają one jakość edukacji, jak i warunki pracy zarówno pracowników, jak i warunki nauki młodzieży szkolnej – powiedział prezydent Handzel.

Tylko w 2022 roku z miejskiej kasy na remonty i modernizacje w oświacie przeznaczono ponad cztery miliony złotych. Dodatkowo ponad milion złotych trafił bezpośrednio do tych placówek oświatowych, które potrzebowały szybkiego wsparcia finansowego.

Co już w tym roku udało się wykonać?

Między innymi wymieniono dach na I LO, przeprowadzono rewitalizację otoczenia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 (dawna SP nr 15). Jeśli chodzi o Szkołę Podstawową nr 9 doposażono plac zabaw, w Centrum Kształcenia Zawodowego naprawiono świetliki na budynku. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 wymieniono instalację elektryczną, teleinformatyczną i przeciwpożarową, a przed Zespołem Szkolno - Przedszkolnym nr 8 wybudowano siłownię na wolnym powietrzu.

Co zostanie wykonane do końca 2022 roku?

W tym roku zostanie jeszcze przebudowana kanalizacja deszczowa oraz zmodernizowane boisko przy Szkole Podstawowej nr 9, zostanie również doposażony plac zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, a cały szkolny teren zostanie ogrodzony.

[email protected], fot. UM w Nowym Sączu.

Co wyremontowano w szkołach w Nowym Sączu, jakie są plany?
Na pilne zadania związane z modernizacją obiektów oświatowych w Nowym Sączu została przeznaczona kwota ponad 4 mln złotych.


Dziękujemy za przesłanie błędu