Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
28/11/2019 - 15:20

Śmieci po nowemu w Rytrze klepnięte

Dziś radni Rytra przyjęli uchwałę w sprawie zbiórki odpadów z terenu gminy. Co się zmieni?

O konieczności wprowadzenia zmian związanych z odbiorem odpadów komunalnych z terenu gminy Rytro pisaliśmy szczegółowo w informacji Rytro: segreguj śmieci, bo słono zapłacisz i nie będzie zmiłuj się

Na dzisiejszej sesji radni przyjęli ustalone na nowo stawki. Mieszkańcy od 1 stycznia 2020 roku nie będą mogli już deklarować zdawania śmieci niesegregowanych. Segregować będą musieli wszyscy bez wyjątku i płacić 16 zł miesięcznie od osoby. Komu udowodnione zostanie (za pomocą kodów paskowych na workach i zdjęć), że oddaje śmieci zmieszane, ten przez jeden miesiąc będzie płacił 35 zł od osoby.

Zobacz też: Rytro: rewolucja drogowa już w 2020 roku, ale najpierw wymiana gruntów

Zmiany dotyczą też domków letniskowych. Ich właściciele płacą ryczałtowo 90 zł rocznie za odbiór śmieci segregowanych. Przy czym Grzegorz Tokarczyk z Urzędu Gminy przypomina obowiązujące mieszkańców limity w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który funkcjonuje na terenie oczyszczalni ścieków.

Szczegóły w materiale filmowym.

AKTUALIZACJA: Po głosowaniu, które dobyło się już po naszej rozmowie z Tokarczykiem radni uchwalili, że właściciele domków letniskowych płacić będą w przyszłym roku ryczałtowo w skali roku 150 zł przy przestrzeganiu zasad segregacji a jeśli je złamią zapłacą 300 zł. Tym samym radni zadecydowali o wprowadzeniu opłat wyższych niż zakładano na początku sesji, gdy była mowa o stawkach - kolejno - 90 zł i 200 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu