Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
26/11/2019 - 13:05

Rytro: segreguj śmieci, bo słono zapłacisz i nie będzie zmiłuj się

Rytro to kolejna gmina, która już na dniach wprowadzi zmiany związane z nowelizacją ustawy śmieciowej. Tego, że śmieci nie będziemy segregować już deklarować się nie opłaci. Bo zamiast opłat będą kary.

Za odbiór śmieci w gminie Rytro trzeba płacić 16 zł od osoby jeśli odpady są segregowane i 35 zł jeśli oddajemy śmieci zmieszane. Tyle, że już na najbliższej sesji radni wprowadzą zmiany, na mocy których o oddawaniu śmieci niesegregowanych mowy już nie będzie.

Zobacz też: Kamionka Wielka: będą podwyżki opłat śmieciowych i kary za brak segregacji

Obowiązek segregacji będzie obejmował wszystkich bez wyjątku a ci, którym – za pomocą kodów paskowych na workach – firma odbierająca odpady udowodni, że robią inaczej będą musieli zapłacić karę. Przy czym na razie nie ma mowy od podwyżkach opat – opłata miesięczna za osobę będzie kosztowała wszystkich bez wyjątku 16 zł. A tym, którzy  nie wywiążą się z obowiązku selektywnego zdawania odpadów będzie podnoszona na jeden miesiąc do 31 zł. Stanie się tak na mocy decyzji administracyjnej wydanej przez Urząd Gminy.

Zobacz też: Rytro i Podegrodzie: dla śmieciarzy i palaczy śmieci nie będzie litości!

I należy tu pamiętać, że stawka 31 złotych w miesiącu „karnych naliczeń” obejmowała będzie wszystkie osoby mieszkające w danej nieruchomości.

Wójt Jan Kotarba o kieszeń i dyscyplinę mieszkańców gminy Rytro jednak się nie boi. Bowiem do tej pory śmieci są tu segregowane wzorcowo a tych, którzy deklarują, że oddają śmieci zmieszane jest zaledwie garstka. Jednocześnie wójt nie ukrywa, że podwyżki opłat śmieciowych tak czy siak są nieuniknione. Firma, z którą samorząd ma podpisaną umowę do końca 2020 już sygnalizuje taką konieczność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu