Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
29/03/2024 - 12:50

Skandaliczne sceny na osiedlu romskim. Pobili strażaków gaszących pożar! [WIDEO]

Aż ciężko sobie wyobrazić, że w stosunku do strażaków, którzy każdego dnia ratują nasze życie, można się zachować w taki sposób. Skandaliczne wydarzenia rozegrały w powiecie limanowskim. Agresja napastników przeraża!

Strażacy pobici w Koszarach

Strażacy to ludzie, którzy zwykle są pierwsi w miejscach, gdzie dzieje się coś złego. Ich bohaterska postawa niejednokrotnie pozwoliła uratować ludzkie życie. Najlepszy przykład mieliśmy niedawno w Mszanie Górnej, kiedy wyciągnęli dwie osoby z płonącego samochodu. Niestety, nie wszyscy potrafią docenić to, co dla nas robią.

Do skandalicznych scen doszło w środę w powiecie limanowskim. O godzinie 20:30 strażacy zostali wezwani do Koszar, gdzie wybuchł pożar. Na miejsce przyjechały zarówno zastępy PSP, jak i miejscowego OSP, rozpoczynając akcję gaśniczą. Portal Limanowa.in informuje, że wszystko działo się na osiedlu romskim. 

I właśnie wtedy strażacy zostali zaatakowani. Natarła na nich liczna grupa bijąc, kopiąc oraz próbując odebrać sprzęt. Jedna osoba wróciła z akcji z obrażeniami dłoni. 

- Atak na strażaków, którzy narażają swoje życie, aby chronić innych, jest absolutnie nie do zaakceptowania. Takie zachowania stanowią zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa ratowników, ale również dla wszystkich osób znajdujących się w pobliżu - informuje Komenda Główna Straży Pożarnej, która również zabrała głos w sprawie.

Policja z Limanowej bada sprawę

Na miejscu pojawiła się oczywiście także policja. W związku z tym, że wypalane były tam śmieci, prowadzone są działania wyjaśniające. To jednak nie wszystko.

- W czwartek przyjęliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, wywierania wpływu przemocą lub groźbą na działania funkcjonariuszy oraz ich znieważenia podczas i w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi. Sprawę prowadzi KPP w Limanowej - informuje st.asp. Jolanta Batko, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Komenda Główna Straży Pożarnej apeluje o wsparcie i szacunek dla strażaków. Nie zapominajmy, że ryzykują własnym życiem dla naszego dobra. Nagranie całej sytuacji z Koszar pojawiło się w mediach społecznościowych. Możecie je zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], fot., wideo: strażacki.pl - Portal Strażaków/ Facebook) Dziękujemy za przesłanie błędu