Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
18/03/2024 - 12:05

Tragedia w Mszanie Górnej. Nie żyje dwóch pasażerów, jest nagranie z wypadku [WIDEO]

Ten wypadek wstrząsnął całym regionem. W Mszanie Górnej zginęło dwóch pasażerów BMW. Moment uderzenia w słup energetyczny został zarejestrowany na pobliskiej kamerze. Ofiar mogło być jednak więcej, gdyby nie dwójka bohaterów.

Wypadek w Mszanie Górnej

To wyglądało dramatycznie. Jak już informowaliśmy, w nocy z soboty na niedzielę tragiczne wydarzenia rozegrały się w powiecie limanowskim. Na drodze w Mszanie Dolnej życie straciły dwie osoby.

24-letni kierowca BMW najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków. Wyjeżdżając z ronda stracił panowanie nad samochodem i wjechał wprost w znajdujący się w pobliżu słup energetyczny.

- Samochód się zapalił. Pasażerowie, którzy siedzieli z tyłu, a więc 23 i 21-latek zginęli na miejscu. Kierowca i 23-letni pasażer siedzący z przodu zostali przetransportowani do szpitala - informowała w rozmowie z “Sądeczaninem” podinsp. Katarzyna Cisło, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Limanowska policja przekazuje, że kierowca po badaniach w szpitalu został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był trzeźwy. Pobrana została również jego krew do badań.

Bohaterowie uratowali w Mszanie Górnej dwie osoby

Ofiar mogło być więcej, gdyby nie bohaterowie, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku. O ich postawie poinformowało OSP Mszana Dolna. Niezwykłą odwagą wykazali się Marcin Świerk z jednostki w Mszanie oraz Łukasz Węglarz z OSP Łętowe.

- To oni jako pierwsi z gaśnicą pobiegli z pomocą i wyciągnęli z płonącego samochodu kierowcę oraz pasażera z przodu. Dzięki ich odwadze, zaangażowaniu i zachowaniu chłodnej głowy nie zginęły cztery osoby. Chłopaki zrobili kawał dobrej roboty, działali w arcytrudnych warunkach i należą się im ogromne brawa - piszą na facebooku strażacy z OSP Mszana Dolna. 

Sam moment wypadku został zarejestrowany na jednej z pobliskich kamer. Nagranie pojawiło się na portalu “Limanowa.in”. Widzimy na nim wypadające z drogi auto, które chwilę poźniej staje w płomieniach. Wszystkiemu towarzyszy wielki huk. Całość możecie zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Policja Limanowa - facebook, wideo: Limanowa.in)Dziękujemy za przesłanie błędu