Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
29/08/2019 - 06:30

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu już otwarte! [FILM, ZDJĘCIA]

Nareszcie! Na ten moment sądeczanie, szczególnie miłośnicy zwierząt czekali dziewiętnaście lat. Tyle czasu upłynęło od momentu, gdy w Nowym Sączu głośno zaczęto mówić o pilnej potrzebie budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Właśnie uroczyście otwarto je przy ul. Tłoki w Nowym Sączu.

Placówka, wybudowana została na uboczu. Są tam tereny, gdzie wolontariusze będą mogli wyprowadzać psy na spacer.

Azyl przygotowano dla 70 psów oraz 15 kotów. W budynku znajduje się gabinet weterynaryjny, zaplecze dla wolontariuszy, izolatki dla chorych zwierząt. Urządzono też miejsce dla kotów.

Wokół budynku znajdują się 62 kojce (podwójne i pojedyncze) dla psów oraz sześć boksów dla kotów (przyjmowane będą koty chore i, te które ucierpiały w wypadkach).

W uroczystym otwarciu wzięli udział parlamentarzyści i władze miasta. Nie mogło także zabraknąć licznej grupy wolontariuszy, którzy będą pomagali pracownikom nowosądeckiego schroniska między innymi w wyprowadzaniu psów. Przyjechali także z prezentami dla zwierząt i nowej placówki w Nowym Sączu wolontariusze z działającego od kilku lat Schroniska w Wielogłowach.

Podczas otwarcia można było zobaczyć w jakich warunkach będą przebywały psy i koty, które trafią do tej placówki, a potem zostaną przeznaczone do adopcji.

Schronisko na "dzień dobry" ma już trzech psich podopiecznych, który szukają nowego, kochającego domu. Jeden z tych piesków jest bardzo wycofany. Już z nim pracuje behawiorysta zwierzęcy. Tłumy dzieciaków gromadziły się także przy pomieszczeniu, w którym przebywały koty.

Kierownikiem schroniska została Joanna Otto, prezes Stowarzyszenia "Przytul Mnie"

Budowa schroniska ruszyła rok temu i kosztowała blisko półtora miliona złotych. Zgodę na budowę wydał poprzedni prezydent miasta, po tym jak sądeczanka Beata Sapok - Zygadło złożyła na jego biurku listę ponad pięciu tysięcy podpisów z poparciem dla inwestycji. To ona usilnie zabiegała, aby takie schronisko wreszcie wybudowano w liczącym ponad 80 tysięcy mieście.

Bezdomne psy i koty z terenu Nowego Sącza nie będą już trafiały do i tak przepełnionego schroniska w Nowym Targu, czy Krynicy.

Zwierzęta mają oczywiście zapewnioną profesjonalną opiekę weterynaryjną.

[email protected], fot. IM.

Nareszcie! Na ten moment sądeczanie, szczególnie miłośnicy zwierząt czekali dziewiętnaście lat. Tyle czasu upłynęło od momentu, gdy w Nowym Sączu głośno zaczęto mówić o pilnej potrzebie budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt
Azyl przygotowano dla 70 psów oraz 15 kotów. W budynku znajduje się gabinet weterynaryjny, zaplecze dla wolontariuszy, izolatki dla chorych zwierząt. Urządzono też miejsce dla kotów.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)