Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
11/08/2020 - 14:25

Sądeccy maturzyści poznali wyniki egzaminów. Jak im poszło? [WIDEO]

Absolwenci szkół średnich znają już wyniki tegorocznych matur. W nocy zostały opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły, gdzie odbierają świadectwa maturalne. Jak im poszło?

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w tym roku do matury przystąpiły 259 272 osoby, z czego 160 954 to absolwenci liceów, a 98 318 to absolwenci techników. 74 proc. uczniów zdało tegoroczną maturę, 17,2 proc. nie zdało jednego z przedmiotów, ale mają możliwość przystąpienia do poprawy. Niestety 8,8 proc. uczniów nie zdało matury i do poprawy będą mogli przystąpić dopiero w przyszłym roku.

Zobacz też Matura 2020 w Nowym Sączu. Dzisiaj uczniowie zdają egzamin z języka polskiego

Podobnie jak w ubiegłym roku, z egzaminami maturalnymi lepiej poradzili sobie absolwenci liceów. Tutaj maturę zdało 81,1 proc. uczniów. W technikach maturę zdało 62,2 proc uczniów. W porównaniu z innymi województwami egzaminy najlepiej zdali maturzyści z Małopolski. 

Absolwenci szkół średnich od samego rana odwiedzają swoje szkoły średnie i odbierają świadectwa maturalne. Odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące, w którym co roku wyniki matur są bardzo wysokie.

- Aby zachować wszelkie środki ostrożności, w naszej szkole przydzieliliśmy poszczególne klasy na daną godzinę. Absolwenci z danej klasy mają jedynie pół godziny na odbiór dokumentów maturalnych i spotkanie z wychowawcą. Wszyscy mają usta i nos zasłonięte maseczkami, a na rękach mają rękawiczki. Po wejściu do szkoły każdy musi zdezynfekować ręce. Jakby tego było mało, uczniowie są wpuszczani do budynku pojedynczo. W naszej szkole wszystkie zasady bezpieczeństwa są zachowane – zapewnia Anna Szarek, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Zobacz też Czegoś takiego w Sączu nie było! To już dziś. Matura pod specjalnym rygorem

- Absolwenci naszej szkoły są zadowoleni z wyników matur. Nasi nauczyciele kładą wielki nacisk na jak najlepsze przygotowanie uczniów do matury – dodaje.

- Spodziewałem się, że będę miał niższy wynik, ponieważ tegoroczna matura była bardzo trudna. Najbardziej bałem się matematyki, ale wyjątkowo dobrze mi poszło. Teraz czas na odpoczynek. Po wakacjach planuję studia w Krakowie. Zastanawiam się nad dwoma kierunkami – prawem albo bezpieczeństwem narodowym - mówi Jakub Tokarz, absolwent sądeckiej „Dwójki”.

RG [email protected], fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu