Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/09/2017 - 08:55

Rok szkolny czas zacząć. Uroczysta inauguracja w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu

Wakacje, niestety, dobiegły już końca. W szkołach na nowo zadzwoniły dzwonki, a uczniowie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.

W Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu na os. Wojska Polskiego, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się już w piątek (1 września). W inauguracji wzięły udział władze miasta, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim uczniowie.

Dzieci wraz z opiekunkami przygotowali program artystyczny związany z rozpoczęciem roku szkolnego i rocznicą wybuchu II wojny światowej.

- W naszej szkole od poniedziałku rozpocznie naukę ponad 560 uczniów – mówi Halina Węgrzyn, dyrektor szkoły. - W tym roku jest ich więcej niż w poprzednich latach, ponieważ wprowadzamy reformę oświaty.

Czy ta reforma wpłynęła w jakiś sposób na grono pedagogiczne uczące w Szkole Podstawowej nr 21? Czy były jakieś przyjęcia albo zwolnienia nauczycieli?

- W naszej szkole nie było żadnych zwolnień, a wręcz przeciwnie. Przyjęłam kilku nauczycieli na etat i kilkunastu na uzupełnienie etatu. Myślę, że w Nowym Sączu wszyscy nauczyciele ze zlikwidowanych gimnazjów dostali pracę, ponieważ tych etatów okazało się być więcej – tłumaczy Węgrzyn.

Dyrektorka zapewnia, że mimo zwiększonej liczby uczniów, nie zabraknie dla nich sal i miejsc, bo szkoła jest na tyle duża, że jest w stanie pomieścić nawet 1000 osób.

- Chciałabym życzyć wszystkim uczniom, aby przyszli do naszej szkoły po wakacjach zdrowi i wypoczęci. Zapraszam do szkoły. W szkole jest dobrze! - dodaje.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film KS, Fot. RG

Rok szkolny czas zacząć. Uroczysta inauguracja w Szkole Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu
Wakacje niestety dobiegły już końca. W szkołach na nowo zadzwoniły dzwonki, a uczniowie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.


Dziękujemy za przesłanie błędu