Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
25/09/2022 - 12:45

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzi Sądecczyznę. Para prezydencka będzie sadzić drzewa

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzi Sądecczyznę. Para prezydencka będzie sadzić drzewa w ramach czwartej edycji akcji #sadziMY. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Każdy może włączyć się w tę akcję.

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Sądecczyznę 

Już w najbliższy piątek (30 września) na Sądecczyznę przyjedzie prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Para prezydencka weźmie udział w czwartej edycji akcji #sadziMy w ramach której posadzi kilka sadzonek drzew w lasach Sądecczyzny. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie, która jest organizatorem akcji, nie informuje jak na razie o miejscu, w którym para prezydencka będzie sadzić sadzonki. Udało nam się jednak dowiedzieć nieoficjalnie, że wydarzenie ma się odbyć w lasach na pograniczu Paszyna i Koniuszowej.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

- Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy. Nowe drzewa są bardzo potrzebne dla nas, dla przyszłych pokoleń, dla Polski, dla całej ziemi. Lasy to nasze wspólne bezcenne bogactwo. Zadbajmy o nie razem. Do zobaczenia – zachęca para prezydencka w krótkim filmie opublikowanym na Twitterze kancelarii prezydenta.

W akcję może włączyć się każdy. Wystarczy zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać 29 i 30 września między godziną 9 a 15.

– Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy – zachęca Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.([email protected] Fot. Adrian Maraś)Dziękujemy za przesłanie błędu