Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
01/02/2018 - 13:30

Oto 12-letni ministrant, który oddał staruszce wszystkie zarobione pieniądze

Ma 12 lat. Mieszka w miejscowości Ubiad. Chodzi do szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Wielogłowach i od czterech lat jest ministrantem. Kilka tygodni temu chodził razem z księdzem po kolędzie. W jednym z domów, które odwiedzili, mieszkała samotnie głuchoniema kobieta. To spotkanie zrobiło na nim wielkie wrażenie.

- Ta pani na początku bała się nas wpuścić do środka. Gdy zobaczyła księdza, zaufała nam i otworzyła drzwi – tłumaczy Michał. Chłopiec był wstrząśnięty wyglądem domu. Z dachu lało się do środka, a podłoga była dziurawa.

- Bardzo przejąłem się historią tej kobiety. Gdy wyszliśmy z tego domu, wspólnie z kolegą zaczęliśmy szukać pomocy dla tej pani – dodaje.

Zobacz też To on ratował kobietę, która skoczyła z mostu. Bohaterem jest Piotr Fałowski z Małej Wsi!

Wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy zorganizowali w szkole akcję. Sprzedawali ciasta, a za pieniądze, które zebrali, zakupili rzeczy codziennego użytku, które przekazali potrzebującej staruszce. - Przekazałem starszej pani 200 złotych zarobione na kolędzie. Ponadto podczas szkolnej akcji zebraliśmy jeszcze 180 złotych.

Chłopiec nie czuje się bohaterem. Mówi, że gdyby kiedyś spotkał się z podobną sytuacją, postąpiłby tak samo. Obdarowana przez niego pani Anna jest pod stałą opieką Caritasu. Często odwiedza ją też sołtyska Ubiadu. Po starszą kobietę codziennie przyjeżdża samochód i zawozi do Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Tam otrzymuje niezbędną pomoc i posiłki.

Rodzice Michała są bardzo dumni ze swojego syna. Cieszą się, że potrafi okazać empatię nie tylko swoim bliskim, ale także ludziom, których nie zna

- Michał jak tylko wrócił z kolędy, wszystko nam opowiedział. Nie wiedział, jak pomóc starszej kobiecie. Mówił, że przemyśleli z kolegą, że będą pisać do programu „Mój nowy dom”. Sam wpadł na pomysł, że porozmawia o tym z panią dyrektor. Chciał stać też w sklepie i zbierać produkty spożywcze -  opowiada nam pani Katarzyna, mama Michała.

RG [email protected] Film KS
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu