Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
03/09/2019 - 18:50

Nowy Sącz: co się w tym mieście dzieje! Kolejne ulice do remontu. Zobacz, które?

Al. Sucharskiego, a także ciąg ulic św. Kunegundy – Grodzka - to kolejne miejskie trakty w Nowym Sączu, które jeszcze w tym roku powinny zostać wyremontowane. Władzom miasta udało się pozyskać prawie 6 milionów złotych na przebudowę i remont kolejnych nowosądeckich ulic.

Pozyskane środki pochodzą z budżetu państwa w ramach utworzonego w ubiegłym roku Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach ogłoszonego naboru, miasto złożyło dwa wnioski na modernizację zniszczonych traktów. Jeden na ul. Sucharskiego, a drugi na ul. Grodzką - Kunegundy. Oba zostały zaakceptowane.

- To bardzo pomyślna wiadomość - mówił dzisiaj na konferencji prasowej w sądeckim ratuszu prezydent Ludomir Handzel. - Wraz z wiceprezydentem Arturem Bochenkiem wytypowaliśmy ulice, które mają zostać wyremontowane. Jest to ulica Sucharskiego oraz ulica Kunegundy i Grodzka. Teraz przystępujemy do prac związanych z przetargami i chcielibyśmy, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, w tym roku wykonać te remonty.

Prezydent podziękował administracji rządowej. Jak zaznaczył jest to przykład bardzo dobrej współpracy z wojewodą małopolskim oraz jego zastępcą. Wspomniał również, że inwestycja przy ulicy Sucharskiego będzie możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z Grodzką Spółdzielnią Mieszkaniową. 

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zostanie przebudowany ciąg ulic św. Kunegundy – Grodzka. Zmodernizowany będzie kilkusetmetrowy odcinek. Szacunkowa wartość zadania wynosi 4 343 634,02 zł, a kwota otrzymanego dofinansowania 2 606 180,00 zł.

W ramach przebudowy tego odcinka ulicy zostanie wzmocniona podbudowa jezdni, zmodernizowana kanalizacja deszczowa oraz odcinki chodników dla pieszych, Jezdnia zyska nową nawierzchnię. Wyznaczone przejścia dla pieszych zyskają dedykowane doświetlenie i oznakowanie oraz ustawiony zostanie radar, informujący o prędkości ruchu pojazdów. Zostanie również przebudowane skrzyżowanie z ul. Jagiellońską (koło Kocich Plant), w miejsce którego powstanie rondo.

Remontu doczeka się także al. Sucharskiego. W tym przypadku szacunkowa wartość zadania wynosi 5 603 711,71 zł, a kwota otrzymanego dofinansowania 3 362 227,00 zł. W ramach zaplanowanych robót w tej części miasta wzmocniona zostanie podbudowa drogi i  wymieniona jej nawierzchnia. Zmodernizowane zostaną również chodniki dla pieszych na całym odcinku, a oznakowanie przejść dla pieszych będzie bardziej czytelne.

W ostatnich tygodniach władze miasta zawnioskowały o dofinansowanie dla kolejnych czterech inwestycji drogowych w Nowym Sączu. Obecnie trwają procedury dla oceny zgłoszonych zadań.

- Zwracam się do mieszkańców Nowego Sącza i proszę ich o wyrozumiałość. Zdaję sobie sprawę, że miasto będzie rozkopane i przepraszam za wszelkie niedogodności z tym związane. Chcemy te prace wykonać jak najszybciej - dodał prezydent Handzel.

Miasto do tych dwóch zadań, do kwoty pozyskanego dofinansowania dołoży przynajmniej cztery mln złotych, które trzeba będzie wydatkować z budżetu miasta.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe