Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
08/09/2017 - 15:35

Michał Szczygieł spełnia swoje marzenia. Sądeczanin w programie "The Voice of Poland"

Michał Szczygieł wziął udział w eliminacjach do ósmej edycji programu „The Voice of Poland”. Jego występ spodobał się jurorom. Teraz rozpocznie walkę o spełnienie swoich marzeń.

Michał Szczygieł ma 18 lat. Mieszka w Nowej Wsi koło Krynicy razem z rodzicami i ukochanym psem Zoro. Na co dzień uczy się w II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, które nie od dziś jest kuźnią talentów. W tym roku rozpoczął naukę w klasie trzeciej o profilu język polski, język angielski i geografia.

- Michał bierze udział w wielu konkursach wokalnych, w których zajmuje pierwsze miejsca – mówi Dorota Smaga, dyrektor II LO w Nowym Sączu. - Chętnie angażuje się w życie szkoły. Bierze także udział w licznych akademiach i występach.

Cieszy się wielką sympatią i popularnością wśród rówieśników. Jest zapalonym sportowcem, a wolny czas uwielbia spędzać na graniu w piłkę nożną.

- Michał to wesoły, energiczny nastolatek, codziennie zarażający wszystkich uśmiechem i dobrą energią – opowiadają jego koledzy i koleżanki.

18-latek w minione wakacje wziął udział w przesłuchaniach do programu „The Voice of Poland”, które odbyły się w Warszawie. Zaśpiewał piosenkę „Sailing” Kamila Bednarka. Swoim wykonaniem zachwycił Michała Szpaka i Andrzeja Piasecznego i to właśnie Andrzeja wybrał za swojego trenera.

W 8. edycji programu w fotelach jury zasiądą wielkie gwiazdy polskiej sceny: Maria Sadowska – piosenkarka funkowa, popowa i jazzowa, Michał Szpak – finalista Eurowizji 2016, Andrzej Piaseczny – piosenkarz oraz Tomson i Baron. 

RG [email protected],Fot. Facebook The Voice of Poland, II LO Nowy Sącz, Film The Voice of PolandDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)