Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
06/05/2021 - 13:40

Matury podstawowe zakończone. Czwartek dniem języków obcych [WIDEO]

Czwartek jest ostatnim dniem matur podstawowych. Po egzaminach z języka polskiego i matematyki, maturzyści rozwiązywali dzisiaj arkusz z języka obcego. Jak podkreślali nie był trudny i liczą na dobry wynik.

Język polski i matematyka już za nimi. Ostatnim wyzwaniem podczas matur podstawowych był egzamin z języków obcych. Zdecydowana większość maturzystów wybrała angielski. Na rozwiązanie arkusza mieli 120 minut, chociaż wielu z nich już wcześniej opuszczało salę. Podkreślali, że był prosty i liczą na pozytywne wyniki.

Zobacz także: Nowy Sącz: matura z matematyki trudniejsza niż podczas matur próbnych?

- Arkusz był łatwy, nic mnie nie zaskoczyło. Również temat wypracowania był przyjemny. Powinno być dobrze – mówi jeden z maturzystów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. – Słuchanie bardzo przyjemne, podobnie jak czytanie. Temat wypracowania również udało się zrealizować – dodaje inny.

Przeczytaj również: Maturzyści zadowoleni. Na egzaminie z języka polskiego pojawiła się „Lalka”

- Było w porządku. Troszkę zaskoczył mnie temat dotyczący rozmowy o pracę, mimo to sobie poradziłem – twierdzi kolejny maturzysta. Po trzydniowym maratonie z maturami podstawowymi, pora  na egzaminy na poziomie rozszerzonym. Więcej wypowiedzi w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu