Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
04/05/2021 - 13:10

Maturzyści zadowoleni. Na egzaminie z języka polskiego pojawiła się „Lalka”

We wtorek maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Zgodnie z ich przewidywaniami pojawiła się na nim „Lalka”. Po opuszczeniu sali większość była uśmiechnięta i spokojna o wyniki. Sprawdźcie, co mówili:

Punktualnie o godzinie 9, w całej Polsce maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie arkusza mieli 170 minut. Po wyjściu z sali sprawiali wrażenie radosnych i spokojnych o wyniki. Potwierdzają to ich słowa.

Zobacz także: Rozpoczął się maraton maturalny. Maturzyści obstawiają, że będzie "Lalka"

- Na pewno nie spodziewałam się „Zemsty”. Na rozprawce natomiast była „Lalka” więc sprawdziły się przewidywania. Można powiedzieć, że było pozytywnie – mówi Julia Dudzik, tegoroczna maturzystka

- Nie było bardzo trudno. Wydaje mi się, że zdałem – dodaje Bartosz Aleksander. – Poszło mi bardzo dobrze, według mnie matura była na korzyść ucznia. Tak jak się spodziewaliśmy, była „Lalka”. Wydaje mi się, że wielu osobom to pomogło. Poziom nie był bardzo trudny, ale szczegóły poznamy, kiedy będą wyniki – twierdzi Mateusz Mróz, kolejny z absolwentów I LO.

Jutro maturzystów czeka egzamin z matematyki, natomiast w czwartek przystąpią do rozwiązywania arkusza z języka obcego. Więcej wypowiedzi znajduje się w materiale filmowym.(m.pogwizd@sadeczanin.info, wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020