Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
20/02/2017 - 12:05

Kto cygani w Maszkowicach. Ten film odpowiada na pytanie?

Nieformalny wójt romskiej osady w Maszkowicach Robert Szczerba bardzo obruszył się na niesłuszne jego zdaniem oskarżenie Cyganów o palenie toksycznych odpadów, co zostało udokumentowane przez jednego z mieszkańców wsi. Szczerba twierdzi, że to nieprawda, a zdjęcie zostało wykonane dawno temu. Jednak kłębu czarnego dymu zwróciły też uwagę przejeżdżającego tamtędy kierowcy, który nakręcił telefonem komórkowym film.

Przypomnijmy, że Romowie z osady w Maszkowicach utrzymują, że nie spalają już toksycznych odpadów, tym bardziej, że kilka tygodni temu w osadzie wydarzyła się tragedia. W ogarniętym płomieniami domu zginęło dziecko. 

Zobacz też: Tragedia w osadzie romskiej w Maszkowicach. W pożarze zginął 3-letni chłopczyk

Jednak snujące się nad osadą kłęby czarnego dymu sfotografował mieszkaniec wsi. Nieformalny wójt cygańskiej osady w Maszkowicach Robert Szczerba stwierdził, że zdjęcie jest stare i że ktoś przesłał je do redakcji Sądeczanina z czystej niechęci do Romów.

Kto cygani w Maszkowicach? To pytanie postawiliśmy na łamach naszego portalu, bo autor fotografii utrzymuje, że zdjęcie jest autentyczne, i że o palenisku zostali powiadomieni policjanci ze Starego Sącza.

Przeczytaj też Kto cygani w Maszkowicach. Czy prawdziwy był  ten dym nad romską osadą?

Rzeczniczka sądeckiej komendy informację potwierdziła. Teraz pojawi się kolejny świadek. Kłęby czarnego dymu zwróciły uwagę przejeżdżającego tamtędy kierowcy, który nakręcił telefonem komórkowym film, przesłany do redakcji naszego portalu z jednym zdaniem komentarza.

Mam nadzieję, że ten film rozwieje wszelkie wątpliwości - napisał w e-mailu czytelnik Sadeczanina info

a.michalik@sadeczanin.info,  film czytelnikDziękujemy za przesłanie błędu