Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/11/2019 - 10:45

Koncert Kapeli Ciupaga i Lachoskie Godonie – gramy FOLKowo dla Róży. Gdzie?

Komitet Społeczny „Róża” nie zwalnia – już w najbliższą sobotę 16 listopada w Galerii Trzy Korony odbędzie się kolejny event charytatywny na rzecz dwuletniej Róży Dąbrowskiej. W programie występ Kapeli Góralskiej Ciupaga i czołowych gawędziarzy z Lachoskiego Godonia, imprezy cyklicznie organizowanej przez Fundację Sądecką – partnera eventu.

Zobacz też: Akcja dla Róży trwa! Po evencie będzie koncert i zbieramy nakrętki!

W przedsięwzięciu wezmą też inne rodzime zespoły z Sądecczyzny – dla Różyczki wystąpią Niskowiaki i Mali Mystkowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko z gminy Chełmiec. Pokaz swoich niesamowitej znajomości gwary dadzą też laureaci XVII Lachoskiego Godonia – imprezy organizowanej przez SKT „Sądeczanin”, Fundację Sądecką oraz Stowarzyszenie Lachów.

Kolejna atrakcja to pokaz mody stylizowanej na tradycji wojskowej w wykonaniu uczennic Technikum Przemysłu Mody w Nowym Sączu.

Zobacz też: Walczymy z chorobą Róży wielkimi sercami! Ile już uzbieraliśmy na jej operację?

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, którym niesamowite zajęcia organizują najlepsi animatorzy.

Zobacz też: Niskowa: górale gratulowali zwycięzcom „Lachoskiego Godonia” [FILM, ZDJĘCIA]

Będzie kiermasz ciast i wyrobów cukierniczych. W trakcie całej imprezy, która zacznie się o godzinie 12. Prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek. Wszystkie wpływy z przedsięwzięcia przeznaczone zostaną na operację Róży Dąbrowskiej, która cierpi na łamliwość kości. W styczniu rodzina dziewczynki musi się zmierzyć z operacją, która kosztować ma aż 400 tys. zł a jest jedynym sposobem, by uratować dziecko przed amputacją prawej nóżki.

Szczegóły na plakacie.

ES e.stach[email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu