Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
01/11/2019 - 06:30

Walczymy z chorobą Róży wielkimi sercami! Ile już uzbieraliśmy na jej operację?

Łamliwość kości, to choroba, która postawiła dwuletnią Różę Dobrowska przed ryzykiem amputacji prawej nóżki. By ten czarny scenariusz się nie spełnił potrzeba aż 400 tysięcy na operację. Ile udało się dzięki Waszej pomocy już zebrać pieniędzy.

Ok. 18 tys. 865 zł i ok. 95 euro – tyle udało się zebrać podczas eventu charytatywnego, który odbył się galerii Trzy Korony w minioną sobotę. Kolejne 2 tys. 977 zł to wynik zbiórki podczas koncertu charytatywnego, który Komitet Społeczny „Róża” zorganizował ze słynną muzyczną rodziną Jarząbków w kościele w Bańskiej Wyżnej.

Zobacz też: Akcja dla Róży trwa! Po evencie będzie koncert i zbieramy nakrętki!

- W oba przedsięwzięcia zaangażowanych było 60 osób. Ponad 30 osób to młodzież ze Szkół Podstawowych w Klęczanach, Janczowej, Brzeznej, Brzeznej – Litaczu i Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego. Pojedyncze osoby były z JCE, „Elektryka”, „Kolejówki” i Pierwszego LO oraz szkół gorlickich. W akcję zbiórki włączyła się OSP Brzezna – Litacz. Wielkie dzięki – nie kryje wzruszenia Tomasz Ruchała szef Komitetu Społecznego „Róża” a prywatnie wujek dziewczynki, który dziękuje też wszystkim pozostałym ludziom dobrych serc a przede wszystkim tym, dzięki którym puszki z pieniędzmi na operację dla dwulatki się zapełniły.

Ale na tym nie koniec dobrych wieści. Szkoła Podstawowa nr 18 w Nowym Sączu przekazała ponad 2 tys. 551 zł ze zbiórki przeprowadzonej wśród szkolnej społeczności. 176 złotych sięgnęły wpłaty bezpośrednio na konto fundacji Siepomaga poprzez terminal kart płatniczych.

A my przypominamy, że akcja, której partnerem jest Fundacja Sądecka a patronem medialnym portal Sądeczanin.info trwa. W publikacji Akcja dla Róży trwa! Po evencie będzie koncert i zbieramy nakrętki! znajdziecie miejsca, gdzie na rzecz Różyczki prowadzona jest zbiórka plastikowych zakrętek. Krąg zaangażowanych z dnia na dzień się poszerza więc jeśli i Wy chcecie dołączyć do akcji wystarczy skontaktować się z przedstawicielami Komitetu Społecznego „Róża” choćby za pośrednictwem Facebooka.

Akcja zbiórki publicznej prowadzona jest przez Komitet Społeczny „Róża” i zgłoszona w MSWiA pod nr 2019/4407/KS

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin info / Agnieszka Ruchała

Akcja dla Róży trwa! Po evencie będzie koncert i zbieramy nakrętki!
Akcja dla dwuletniej Róży Dąbrowskiej, która potrzebuje pieniędzy na operację, która ma ją uchronić przed amputacją nóżki trwa. Po wczorajszym evencie charytatywnym w galerii Trzy Korony już zapraszamy Was na koncert naszego rodzimego zespołu z Łącka, czyli Góralskiej Ciupagi i zachęcamy do zbierania nakrętek, z których dochód też zasili konto dziewczynki.


Dziękujemy za przesłanie błędu