Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
11/11/2019 - 21:05

„Kierunek Niepodległa”: gra harcerska z Polską w roli głównej [WIDEO/ZDJĘCIA]

Ponad stu harcerzy i zuchów z Hufca Nowy Sącz im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej uczciło 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób wyjątkowy. Młodzi ludzie uczyli się dziś historii Nowego Sącza i harcerstwa w Nowym Sączu na żywo uczestnicząc w wyjątkowej grze harcerskiej „Kierunek Niepodległa”.

Dzisiejsza, okolicznościowa przygoda harcerzy i zuchów z historią zaczęła się wcześnie, bo o 8.45 po kasztanem przy sądeckim ratuszu. Z serca miasta ponad sto osób sformowanych w kilka drużyn wyruszyło w wyjątkową wycieczkę po Nowym Sączu.

Były gry, zagadki i inne konkurencje a każda z nich miała na celu dwa cele – pomóc poznać historię Nowego Sącza ze szczególnym naciskiem na daty i miejsca najważniejsze dla naszego miasta i zrozumieć rolę harcerzy w budowaniu patriotycznych wartości na Sądecczyźnie.

Zobacz też: 101 kilometrów na stalowych rumakach w 101 rocznicę odzyskania niepodległości

Ok. godziny 12. uczestnicy gry odśpiewali hymn Polski pod Dębem Niepodległości na Plantach a potem przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy Alejach Wolności.

Kto wygrał tę wyjątkową rywalizację? Co przysporzyło młodym sądeczanom najwięcej trudności i jak zakończyła się ta rywalizacja? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszej relacji filmowej.

ES [email protected] Fot.: ES i archiwum Hufca Film: Krzysztof Stachura

„Kierunek Niepodległa” – gra harcerska z wolną Polską w roli głównej [WIDEO/ZDJĘCIA]




Ponad stu harcerzy i zuchów z Hufca Nowy Sącz im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej uczciło 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób wyjątkowy. Młodzi ludzie uczyli się dziś historii Nowego Sącza i harcerstwa w Nowym Sączu na żywo uczestnicząc w wyjątkowej grze harcerskiej „Kierunek Niepodległa”. Fot.: ES i archiwum Hufca






Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)