Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
28/12/2020 - 16:35

Halny nie daje za wygraną. Zrywa dachy z budynków, przewraca rosłe drzewa

Halny ani myśli odpuścić. Strażacy zostali wezwani właśnie do centrum Nowego Sącza. Wiatr nie tylko łamie drzewa, ale daje się także zrywa dachy budynków.

Czytaj także: Pogoda Nowy Sącz: wietrzny początek tygodnia. Pogoda na Sylwestra i Nowy Rok

Tym razem strażacka interwencja była konieczna w centrum miasta. Przed godz. 16 dwa strażackie wozy pomknęły do rynku i zatrzymały przed jedną z kamienic naprzeciwko ratusza. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Okazało się, że gwałtowne podmuchy wiatru podniosły fragmenty blachy, którą pokryty jest dach kamienicy. Strażacy usunęli poderwaną blachę, aby nikomu nie zagrażała. Z każdą godziną, przybywa, niestety, w całym regionie interwencji związanych z usuwaniem skutków halnego. Jest ich coraz więcej.

Od godziny 15 strażacy z Nowego Sącza, w związku z koniecznością usuwania powalonych drzew wyjeżdżali do: Wojnarowej, Starej Wsi, Przydonicy, Bartkowej-Posadowej, Moszczenicy, Ptaszkowej, Kamionki Wielkiej oraz spieszyli na ulice W. Pola i Żółkiewskiego w Nowym Sączu.

To jednak nie wszystko. Strażacy interweniowali także na terenie sądeckiego szpitala. Wiatr oderwał fragment elewacji na szpitalnym budynku przy ul. Młyńskiej. W Tabaszowej (gmina Łososina Dolna) wiatr zerwał cześć pokrycia dachu na stodole. .

Dzisiaj od rana strażacy mieli szacunkowo około trzydziestu interwencji w Nowym Sączu i okolicznych gminach.

[email protected], Fot i film: Mateusz Pogwizd.

Z ostatniej chwili: Halny nie daje za wygraną. Akcja ratownicza na sądeckim rynku
Halny ani myśli odpuścić. Sądeccy strażacy zostali wezwani właśnie do centrum. Wiatr nie tylko łamie drzewa, ale daje się także we znaki dachom budynków.


Dziękujemy za przesłanie błędu