Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
18/11/2019 - 18:35

Gabriela Kubik i jej łakocie z XII stulecia ugodziły w serce Roberta Makłowicza

Gabriela Kubik, uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 z Krakowa zdobyła laur najlepszego kucharza podczas XI Sądeckiego Konkursu Szkół Gastronomicznych w ZS nr 1 im. KEN w Nowym Sączu. Czym młoda adeptka sztuki kulinarnej podbiła podniebienia jury z Robertem Makłowiczem na czele?

Szerzej o konkursie pisaliśmy już w publikacji Bałkańska wojna na smaki i Robert Makłowicz, który wybiera się na emeryturę. Tradycyjnie przedstawiamy też zwycięzcę rywalizacji i niniejszym ogłaszamy, że po ten laur w konkurencji pod hasłem: bałkańskie przysmaki na europejskim stole sięgnęła krakowianka Gabriela Kubik.

Dziewczyna, która już za rok kończy szkołę gastronomiczną, zaserwowała to, co sama najbardziej lubi przygotowywać, czyli łakocie. Ale nie pierwsze lepsze, tylko coś, czego recepturę przygotowano w XII wieku dla papieża Aleksandra III: rabską tortę składającą się przede wszystkim z migdałów.

Jak przygotowuje się ten smakołyk i dlaczego uważany był za przysmak ludzi dobrze sytuowanych? Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy z Gabrielą Kubig nagraną tuż po tym jak ogłoszono wyniki konkursu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)